MECZ: Avia – Hutnik Warszawa 1992 jesień

GAZETA STOŁECZNA:

W rozgrywkach o mistrzostwo II ligi drużyna Hutnika Warszawa zremisowała w Świdniku z piłkarzami miejscowej Avii 1:1 (1:1). Piłkarze z Warszawy byli jednak bliżsi zwycięstwa. Spotkanie obywało się przy temperaturze ponad 40 st. C.
W 12 minucie drużyna z Warszawy objęła prowadzenie. Na lewej stronie boiska piłkę otrzymał Krzysztof Stefański, ograł obrońców Avii i podał do nadbiegającego Krzysztofa Przały, który silnym strzałem pokonał bramkarza Avii Dariusza Grodzickiego.
Szybko stracona bramka zmobilizowała gospodarzy do bardziej otwartej gry. Przejęli inicjatywę, ale długo nie potrafili przeprowadzić składnej akcji. Wprawdzie już w 14 minucie mogli strzelić bramkę, ale Andrzejowi Węgorowskiemu, który ograł kilku obrońców gości zabrakło precyzji przy podaniu piłki partnerom.
W 30 minucie akcję Piotra Woźniaka i Dariusza Bendera wykończył celnym strzałem z najbliższej odległości Węgorowski. Pięć minut później gospodarze mogli uzyskać prowadzenie, ale bramkarz Hutnika obronił strzał Woźniaka z rzutu wolnego.
W 50 minucie słaba gra obrońców Avii omal nie spowodowała utraty kolejnej bramki. Marcin Włódarczyk groźnie strzelił głową, ale Grodzicki intuicyjnie obronił.
Im bliżej było do końca meczu, tym grano wolniej, głównie w środku pola. Próby zawiązania składnej akcji kończyły niecelne podania. W 89 minucie goście mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Do zbyt krótko wybitej piłki przez Marka Maciejewskiego doszedł Stefański, ograł obrońców i będąc na czystej pozycji silnie strzelił. Znów udanie bronił Grodzicki, który odbił piłkę. Dobitka Włódarczyka minęła pustą już bramkę gospodarzy.
Było to bardzo przeciętne spotkanie, pełne chaotycznej gry i dużej ilości niecelnych podań. Piłkarze Hutnika wypadli znacznie lepiej od piłkarzy świdnickich. Bardzo dobrze zagrał pozyskany z ŁKS Krzysztof Stefański, który dopiero w nocy z piątku na sobotę przybył do stolicy.
AVIA ŚWIDNIK – HUTNIK WARSZAWA 1:1 (1:1). Bramki: Barchwic (12.) – Hutnik; Węgrowski (30.) – Avia. Sędziował Kazimierz Gilewski z Radomia. Widzów 500.
Skład Hutnika: Muchiński – Włódarczyk, Tomczyk, Koc, Lis – Twardochlebow, Barchwic (46. Aleksandrowicz), Przała (79. Siuta) – Wiereszko, Antolak, Stefański.