MECZ: Hutnik Warszawa – Avia 1993 wiosna

GAZETA WYBORCZA:

PIŁKA NOŻNA – II LIGA
Przenikliwe zimno, nieustannie padający deszcz ze śniegem i porywisty wiatr – to warunki, w jakich przyszło piłkarzom Hutnika rozgrywać niedzielny mecz z Avią Świdnik o mistrzostwo II ligi. Warunki atmosferyczne miały wpływ na rezultat tego spotkania, a remis 1:1 jest, jak przyznali podczas konferencji prasowej trenerzy obu zespołów – Bronisław Waligóra i Paweł Dawidczyński – sprawiedliwym rezultatem.
W pierwszej połowie wiatr był sprzymierzeńcem gospodarzy. Już w 7. min ładnym strzałem z 20 m popisał się Piotr Barchwic. Piłka wpadła w samo „okienko” bramki Dariusza Grodzickiego.
13 minut później gospodarze powinni prowadzić 2:0. Po indywidualnej akcji z 17 m strzelał najskuteczniejszy zawodnik Hutnika (9 goli) Arkadiusz Wiereszko. Grodzicki wypuścił piłkę z rąk, ale Jarosław Jedynak, który po raz pierwszy wyszedł w pierwszej jedenastce Hutnika, nie trafił z trzech metrów do pustej bramki.
Jeszcze przed przerwą, po błędach obrońców Hutnika, zawodnicy Avii mogli strzelić gole. Dwukrotnie jednak bramkarz gospodarzy Tomasz Muchiński wychodził obronną ręką z pojedynków sam na sam.
Po przerwie mecz się wyrównał, coraz częściej atakowali piłkarze ze Świdnika. Nie potrafili jednak stworzyć żadnej dogodnej do strzelenia gola sytuacji. W 66. min na uderzenie z ok. 25 m zdecydował się obrońca gości Adam Sterniczuk. Wydawało się, że Muchiński bez problemu wyłapie piłkę. Tymczasem przeleciała ona pod jego brzuchem i wpadła do siatki.
Już do końca meczu, mimo starań piłkarzy Hutnika, nie udało im się strzelić gola. Tylko raz Paweł Aleksandrowicz z 20 m strzelił w światło bramki. Grodzicki złapał piłkę. Niedługo potem sędzia zakończył mecz i zziębnięci kibice opuścili stadion, narzekając na pogodę i styl gry, jaki zaprezentowały oba zespoły.
HUTNIK WARSZAWA – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (1:0). Bramki: Barchwic (7.) – Hutnik; Sterniczuk (66.) – Avia. Żółte kartki: Sterniczuk – Avia. Sędziował P. Smaczny z Katowic. Widzów 1 tys.
Skład Hutnika: Muchiński – Greloch (68. Zielenin), Lisowski, Twardochlebow, Kupiec – Janczak (46. Lis), Włódarczyk, Barchwic – Jedynak, Aleksandrowicz, Wiereszko.