MECZ: Bug Wyszków – Avia 1994 wiosna

GAZETA WYBORCZA:

Chcieli, więc przegrali

PIŁKA NOŻNA – 30. KOLEJKA II LIGI
Bug uległ Avii 1:3 po grze stojącej na słabym poziomie. Oglądając spotkanie miałem wrażenie, że wyszkowianie chcieli ten mecz przegrać. Gospodarze zagrali bez ambicji.
Od początku spotkania goście osiągnęli przewagę. W 9. min Leszek Jędraszczyk nie trafia do bramki, będąc w sytuacji sam na sam z Lucjanem Trudnosem. Trzy minuty później Dariusz Bender, po dokładnym dośrodkowaniu od Mariusza Telki, strzelił z pięciu metrów prosto w bramkarza gospodarzy. W 14. min Jędraszczyk znalazł się kolejny raz tuż przed Trudnosem. Jednak i tym razem piłka trafiła do rąk wyszkowskiego bramkarza. Po dwóch kwadransach „ocknęli” się gospodarze. Janusz Cudnoch strzelał z ostrego kąta. Bramkarz Dariusz Grodzicki z trudem wybił piłkę. W 36. min Cudnoch otrzymał znakomite podanie od Sławomira Różańskiego i zdobył bramkę. Goście zepchnęli zespół Bugu do defensywy. Avia wyrównała cztery minuty później. Wcześniej co chwilę goście zagrażali bramce Bugu. W 37. min Telka nie trafił w bramkę mając przed sobą tylko Trudnosa. W 38. min z kilku metrów nad bramką strzelił Piotr Adamczyk. W 39. min po dośrodkowaniu Adamczyka Paweł Pranagal posłał piłkę tuż obok słupka. W 40. min Sławomir Stopa odebrał piłkę Sergiejowi Kołtunowskiemu (libero wyszkowskiej drużyny) i zdobył gola. Kolejna bramka padła w ostatniej minucie pierwszej połowy spotkania. Gospodarze źle wybili piłkę, a Włodzimierz Bartoś strzałem z 20 m strzelił tuż przy słupku.
W drugiej połowie piłkarze Bugu zaczęli walczyć ambitniej. W 50. min Artur Salamon strzelił tuż obok słupka. 11 minut później Avia zdobyła trzecią bramkę. Jędraszczyk dośrodkował, kilku piłkarzy Bugu i bramkarz minęli się z piłką. Adamczykowi pozostało trafienie do pustej bramki. Wyszkowianie mieli jeszcze dwie szanse, dwukrotnie Sławomir Bienias strzelał tuż obok słupka.
BUG WYSZKÓW – AVIA ŚWIDNIK 1:3 (1:2). Bramki: Cudnoch (36.) – Bug, Stopa (40.), Bartoś (45.), Adamczyk (61.) – Avia. Żółte kartki: Pranagal – Avia, Trudnos – Bug. Widzów 1000. Sędziował Jan Kuć z Warszawy. Skład Bugu: Trudnos – Kołtunowski, Nogaj, Bieniaw, Stefański, Różański, Romaniuk, Wełna (68. Gierek), Salamon, Mielczarczyk (73. Lemański), Cudnoch.