MECZ: Avia – Polonia Warszawa 1995 wiosna

GAZETA WYBORCZA:

Remis w Świdniku

PIŁKA NOŻNA – 23. kolejka II ligi
Piłkarze warszawskiej Polonii, po raz pierwszy kierowani przez Jerzego Kraskę, ledwie zremisowali bezbramkowo z niżej notowaną Avią Świdnik, występującą pod wodzą nowego trenera Jerzego Krawczyka.
Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się wypracować ani jednej sytuacji podbramkowej. Gra toczyła się głównie w środku pola, a nieliczne strzały piłkarzy ze Świdnika Włodzimierza Bartosia, Władimira Jurczenki czy Sławomira Stopy oraz warszawiaków Michała Żewłakowa, Pawła Roga i Piotra Rockiego mijały światło bramki.
Po przerwie spotkanie stało się nieco ciekawsze. Bliżsi zdobycia gola byli gospodarze. Już w 49. min strzał Bartosia z 25 metrów trafił w poprzeczkę. W 67. min po dośrodkowaniu Jurczenki Adam Sterniczuk  próbował z 7 m pokonać Grzegorza Szamotulskiego, ale ten sparował piłkę. Najlepszą sytuację dla Polonii zmarnował w 70. min Żewłakow, który z kilku metrów nie trafił w światło bramki.
W ostatnich minutach szans na uzyskanie bramek na wagę zwycięstwa Avii nie wykorzystali Dariusz Bender (jego strzał z 10 m trafił w boczną siatkę), Sterniczuk (jego „główka” z 5 m poleciała nad poprzeczką) oraz Jurczenko. Strzał głową tego ostatniego w pięknym stylu obronił Szamotulski.
AVIA ŚWIDNIK – POLONIA WARSZAWA 0:0. Żółte kartki: Suchowierzch – Avia, Róg – Polonia. Sędziował Marek Cherjan z Katowic. Skład Polonii: Szamotulski – Krzemiński, Kozioł, Muchorski, Gałuszka – Salamon, Michał Żewłakow (89. Marcin Żewłakow), Kryger, Rocki – Aziz, Róg.