MECZ: Avia – Szombierki 1995 wiosna

GAZETA WYBORCZA:

Zmarnowane okazje

Nieskuteczność zadecydowała o porażce Szombierek w meczu z rywalem walczącym o utrzymanie. – Nie wiem czy tak dobre okazje będziemy kiedyś jeszcze mieli – powiedział trener bytomian Teodor Wawoczny.
Grające z kontrataku Szombierki już do przerwy mogły zapewnić sobie zwycięstwo. Najpierw po „główce” Adama Bały piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. Potem Marek Kubisz strzelił wprost w bramkarza, a Skrzypiec będąc kilka metrów przed bramką nie trafił w piłkę. Jeszcze na początku drugiej połowy bytomianie mieli doskonałą okazję. Po dośrodkowaniu Kubisza Bała strzelił jednak w bramkarza. Potem przewagę mieli gospodarze. Obie bramki zdobyli po rzutach rożnych. Mariusz Telka pokonał Edwarda Ambrosiewicza strzałem głową, a w zamieszaniu wynik spotkania ustalił Adam Sterniczuk. Mimo tej porażki bytomianie nadal mają spore szanse na utrzymanie. W następnym meczu z Hetmanem Zamość bytomski zespół powinni wzmocnić kontuzjowani ostatnio Zenon Lissek i Sławomir Świstek.
Avia Świdnik – Szombierki Bytom 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Telka (72′), 2:0 Sterniczuk (83′).
Widzów 300.
Szombierki: Ambrosiewicz – Kandziora, Kluge, Fusek (ż), Góralczyk (46′ Krupanek) – Duda, Gawenda, Skrzypiec, Domagała – Bała, Kubisz (ż).
STS
GW Katowice nr 106, wydanie z dnia 09/05/1995 SPORT, str. 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *