Sezon 2014/15 – III liga lubelsko-podkarpacka
Zanim rozpoczął się nowy sezon, doszło do zmiany trenera w Avii. Wygasająca z końcem czerwca umowa z Januszem Decem nie została przedłużona. Nowym trenerem został Mirosław Kosowski mając za asystenta byłego piłkarza Avii Tomasza Jasika. Nowy szkoleniowiec poprowadził pierwsze zajęcia 2 lipca. Planowane na 5 lipca otwarcie przebudowanego stadionu zostało przełożone na 26 dzień tego samego miesiąca. Zmienił się także przeciwnik. Cracovia, która miała pierwotnie uświetnić okazję, po zmianie trenera zrezygnowała z przyjazdu do Świdnika. Popularne ”Pasy” zostały zastąpione przez Widzew Łódź. Spadkowicz z ekstraklasy przybywał w Świdniku na krótkim zgrupowaniu na koniec którego zmierzył się z Avią wygrywając pewnie 3:0. Spotkanie przy ładnej pogodzie obejrzało dwa i pół tysiąca widzów, którzy wcześniej mieli także możliwość zapoznania się ze wszystkimi zakamarkami nowych obiektów klubowych.
KADRA ZESPOŁU
Bramkarze: Łukasz Gieresz (1982), Arkadiusz Szulc (1992).
Obrońcy: Michał Maciejewski (1983), Tomasz Czępiński (1983), Tomasz Lenart (1986), Piotr Bednarek (1992), Damian Gawron (1994), Konrad Podstawka (1996).
Pomocnicy: Sebastian Orzędowski (1985), Michał Jeleniewski (1990), Kamil Starok (1994), Adam Nowak (1994), Oskar Wróbel (1992), Kacper Krawiec (1994), Marcin Byszewski (1993), Mouhamadou Khalifa Sadio (1989), Adam Słowik (1986), Łukasz Strug (1986).
Napastnicy: Bartłomiej Mazurek (1983), Kamil Oziemczuk (1988), Piotr Wójcik (1990), Michał Czarnecki (1990), Krystian Joć (1995).
Przybyli: Wróbel, Wójcik (obaj Chełmianka), Byszewski, Sadio (obaj Limanovia Limanowa), Oziemczuk (Orlęta Radzyń Podlaski), Czarnecki (LKS Viking Leśniczówka Poniatowa), Gawron (Stal Kraśnik), Słowik (wychowanek), Strug (wychowanek, w sezonie 2013/14 w Piaskovii).
Odeszli: Michał Sadło, Konrad Tarkowski (obaj Chełmianka), Jarosław Milcz (Sparta Rejowiec Fabryczny, wypożyczenie), Jakub Majewski (brak klubu), Karol Kowalski (brak informacji), Damian Wołodko (koniec kariery), Paweł Szyjduk, Piotr Pinkos, Bartłomiej Radziewicz (powrót do drużyny juniorów), Michał Gregorowicz (brak informacji).
Trener: Mirosław Kosowski. Asystent trenera: Tomasz Jasik.
Kierownik drużyny: Edwin Kruk. Masażysta: Włodzimierz Tiuchtiej.
10 sierpnia:
WÓLCZANKA Wólka Pełkińska – AVIA ŚWIDNIK 3:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Maciejewski 21 min (samobójcza), 1:1 Byszewski 49 min, 2:1 Gwóźdź 63 min, 2:2 Maciejewski 80 min, 3:2 S. Wójcik 87 min, 3:3 Mazurek 90 min.
AVIA: Gieresz – Czępiński, Maciejewski, Gawron, Lenart (68. Wróbel) – Byszewski, Orzędowski, Sadio, Nowak – Oziemczuk (58. Mazurek), P. Wójcik (61. Czarnecki).
Żółte kartki: Sadio, Wójcik, Wróbel.
Czerwona kartka: Sadio w 55 min (druga żółta).
Sędziował: Piotr Kasperski (Lublin).
Widzów: 600.
W 54 min Michał Maciejewski nie wykorzystał rzutu karnego (Andrzej Mikus obronił).
WIĘCEJ O MECZU
13 sierpnia:
WISŁOKA Dębica – AVIA ŚWIDNIK 2:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Remut 20 min (samobójcza), 1:1 D. Kantor 38 min, 1:2 Orzędowski 75 min, 2:2 Podlasek 85 min, 2:3 Maciejewski 88 min.
AVIA: Gieresz – Gawron, Bednarek, Maciejewski, Nowak (52. Krawiec) – Byszewski (72. Mazurek), Orzędowski, Sadio, Wróbel (52. Lenart) – Wójcik, Oziemczuk (90. Joć).
Żółte kartki: Krawiec, Bednarek.
Sędzował: Michał Ziemba (Rzeszów).
Widzów: 600.
WIĘCEJ O MECZU
17 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – IZOLATOR Boguchwała 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Ćwikła 3 min, 0:2 Skiba 23 min, 1:2 Wróbel 44 min.
AVIA: Gieresz – Gawron, Bednarek, Maciejewski, Lenart – Krawiec (55. Nowak), Orzędowski, Sadio, Wróbel (55. Byszewski) – Oziemczuk (75. Czarnecki), Wójcik (70. Mazurek).
Żółte kartki: Lenart, Orzędowski, Wójcik.
Sędziował: Piotr Burak (Zamość).
Widzów: 800.
Był to pierwszy ligowy mecz na przebudowanym stadionie przy ul. Sportowej 2.
WIĘCEJ O MECZU
23 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – SOKÓŁ Sieniawa 1:0 (1:0)
Bramka: Byszewski 44 min.
AVIA: Gieresz – Gawron, Maciejewski, Bednarek, Lenart (89. Czępiński) – Byszewski, Orzędowski, Sadio, Nowak (80. Krawiec) – Wójcik (84. Wróbel), Czarnecki (68. Mazurek).
Żółte kartki: Gawron, Lenart, Sadio.
Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola).
Widzów: 400.
WIĘCEJ O MECZU
30 sierpnia:
MOTOR Lublin – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (0:0)
Bramka: P. Karwan 56 min.
AVIA: Gieresz – Gawron, Bednarek, Maciejewski, Lenart – Byszewski (81. Wróbel), Sadio, Orzędowski, Nowak (83. Krawiec) – Wójcik (63. Oziemczuk), Mazurek (63. Czarnecki).
Żółte kartki: Mazurek, Oziemczuk.
Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).
Widzów: 1500.
WIĘCEJ O MECZU
6 września:
AVIA ŚWIDNIK – LUBLINIANKA 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Krawiec 66 min, 1:1 Gąsior 77 min.
AVIA: Gieresz – Byszewski, Czępiński, Maciejewski, Nowak – Krawiec (77. Starok), Orzędowski, Sadio (90. Bednarek), Wróbel (57. Lenart) – Oziemczuk (64. Wójcik), Czarnecki.
Żółte kartki: Nowak, Orzędowski, Sadio.
Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław).
Widzów: 400.
WIĘCEJ O MECZU
10 września:
STAL Kraśnik – AVIA ŚWIDNIK 2:0
Bramki: 1:0 Pokotyluk 69 min, 2:0 F. Drozd 75 min.
AVIA: Gieresz – Byszewski, Maciejewski, Bednarek, Nowak – Krawiec, Orzędowski, Wójcik, Wróbel (90. Starok) – Oziemczuk (90. Czępiński), Czarnecki (90. Joć).
Żółta kartka: Bednarek.
Sędziował: Piotr Burak (Zamość).
Widzów: 300.
WIĘCEJ O MECZU
14 września:
AVIA ŚWIDNIK – KARPATY Krosno 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Buczek 26 min, 0:2 Walaszczyk 79 min, 1:2 Wójcik 84 min.
AVIA: Gieresz – Byszewski, Bednarek, Maciejewski, Nowak – Krawiec, Czępiński, Wójcik, Wróbel (60. Gawron) – Czarnecki (46. Oziemczuk), Mazurek (80. Joć).
Żółta kartka: Mazurek.
Sędziował: Mateusz Warzocha (Rzeszów).
Widzów: 500.
WIĘCEJ O MECZU
21 września:
HETMAN Żółkiewka – AVIA ŚWIDNIK 1:4 (0:0)
Bramki: 1:0 Chariasz 69 min, 1:1 Mazurek 72 min, 1:2 Mazurek 81 min, 1:3 Wróbel 85 min, 1:4 Mazurek 90 min.
AVIA: Gieresz – Bednarek, Czępiński, Maciejewski, Nowak – Krawiec (88. Gawron), Orzędowski, Wójcik, Wróbel (90. Joć) – Oziemczuk (73. Czarnecki), Mazurek.
Żółta kartka: Krawiec.
Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).
Widzów: 450.
WIĘCEJ O MECZU
27 września:
AVIA ŚWIDNIK – JKS 1909 Jarosław 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Bańka 5 min (karny), 0:2 Jurczak 65 min, 0:3 Bańka 71 min (karny), 0:4 Jurczak 73 min.
AVIA: Gieresz – Bednarek, Czępiński, Maciejewski, Nowak – Krawiec (71. Starok), Orzędowski, Wójcik (46. Byszewski), Wróbel – Oziemczuk (81. Czarnecki), Mazurek (90. Słowik).
Żółte kartki: Czępiński, Byszewski.
Sędziował: Michał Ziemba (Rzeszów).
Widzów: 400.
Artur Bańka (JKS) nie wykorzystał rzutu karnego w 42 min (Gieresz obronił).
WIĘCEJ O MECZU
4 października:
PODLASIE Biała Podlaska – AVIA ŚWIDNIK 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Krawiec 42 min, 0:2 Wróbel 43 min.
AVIA: Gieresz – Bednarek, Czępiński, Maciejewski, Nowak (6. Gawron) – Krawiec, Orzędowski, Sadio, Wróbel (82. Starok) – Mazurek (84. Czarnecki), Byszewski.
Żółta kartka: Wróbel.
Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).
Widzów: 250.
WIĘCEJ O MECZU
11 października:
AVIA ŚWIDNIK – TOMASOVIA Tomaszów Lubelski 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Wróbel 11 min, 2:0 Wróbel 40 min, 2:1 Żurawski 80 min, 2:2 Żurawski 84 min.
AVIA: Gieresz – Bednarek, Czępiński, Maciejewski, Gawron – Krawiec (82. Starok), Sadio, Orzędowski, Wróbel (72. Oziemczuk) – Byszewski, Mazurek (87. Czarnecki).
Żółte kartki: Czępiński, Orzędowski, Oziemczuk.
Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).
Widzów: 350.
WIĘCEJ O MECZU
18 października
ORZEŁ Przeworsk – AVIA ŚWIDNIK 0:0
AVIA: Gieresz – Czepiński, Bednarek, Maciejewski, Nowak – Krawiec 89. Gawron), Sadio, Orzędowski, Oziemczuk (73. Starok) – Wróbel (65. Byszewski), Mazurek (90. Strug).
Żółte kartki: Maciejewski, Wróbel.
Sędziował: Piotr Kasperski (Lublin).
Widzów: 300.
WIĘCEJ O MECZU
24 października:
AVIA ŚWIDNIK – RESOVIA 1:0 (0:0)
Bramka: Maciejewski 90 min.
AVIA: Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Nowak – Krawiec (86. Gawron), Sadio, Orzędowski, Byszewski (67. Wójcik) – Oziemczuk (86. Starok), Mazurek.
Żółte kartki: Nowak, Orzędowski.
Sędziował: Arkadiusz łaszkiewicz (Zamość).
Widzów: 100.
WIĘCEJ O MECZU
2 listopada:
STAL Rzeszów – AVIA ŚWIDNIK 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Prędota 10 min, 2:0 Lisańczuk 38 min.
AVIA: Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Nowak – Krawiec, Sadio, Starok (46. Gawron), Oziemczuk (87. Słowik) – Wójcik (70. Czarnecki), Mazurek (88. Podstawka).
Żółte kartki: Maciejewski, Nowak, Mazurek.
Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław).
Widzów: 300.
WIĘCEJ O MECZU
8 listopada:
AVIA ŚWIDNIK – CHEŁMIANKA 0:0
AVIA: Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Nowak (63. Gawron) – Krawiec (88. Starok), Sadio, Orzędowski, Oziemczuk (71. Czarnecki) – Wójcik (90. Joć), Mazurek.
Żółte kartki: Czępiński, Krawiec, Sadio, Orzędowski.
Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec).
Widzów: 700.
WIĘCEJ O MECZU
11 listopada:
ORLĘTA Radzyń Podlaski – AVIA ŚWIDNIK 0:1 (0:0)
Bramka: Oziemczuk 69 min.
AVIA: Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Gawron – Krawiec (89. Starok), Sadio, Orzędowski, Wójcik (90. Joć) – Oziemczuk (85. Czarnecki), Mazurek.
Sędziował: Piotr Kasperski (Lublin).
Widzów: 300.
WIĘCEJ O MECZU
15 listopada:
AVIA ŚWIDNIK – WÓLCZANKA Wólka Pełkińska 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Wójcik 26 min (karny), 2:0 Oziemczuk 69 min, 3:0 Oziemczuk 86 min.
AVIA: Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Gawron – Krawiec (80. Starok), Sadio, Orzędowski (85. Podstawka), Wójcik (87. Joć) – Oziemczuk (89. Czarnecki), Mazurek.
Żółta kartka: Krawiec.
Sędziował: Michał Ziemba (Rzeszów).
Widzów: 150.
WIĘCEJ O MECZU
22 listopada:
AVIA ŚWIDNIK – WISŁOKA Dębica 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Mazurek 12 min, 2:0 Wójcik 50 min, 3:0 Byszewski 67 min, 4:0 Starok 75 min.
AVIA: Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Gawron (82. Podstawka) – Starok (78. Joć), Sadio, Orzędowski, Wójcik (65. Byszewski) – Oziemczuk (89. Słowik), Mazurek.
Sędziował: Rafał Greń (Rzeszów).
Widzów: 200.
WIĘCEJ O MECZU
Tabela po rundzie jesiennej
1. Karpaty Krosno | 19 | 47 | 15 2 2 | 33:13 | |
2. Stal Rzeszów (s) | 19 | 39 | 11 6 2 | 42:15 | |
3. Resovia | 19 | 39 | 11 6 2 | 26:11 | |
4. Motor Lublin (s) | 19 | 34 | 10 4 5 | 33:18 | |
5. Orlęta Radzyń Podlaski | 19 | 32 | 8 8 3 | 26:14 | |
6. JKS 1909 Jarosław | 19 | 29 | 8 5 6 | 24:13 | |
7. AVIA ŚWIDNIK | 19 | 29 | 8 5 6 |
27:22 | |
8. Chełmianka Chełm |
19 | 26 | 6 8 5 |
24:18 | |
9. Wólczanka Wólka Pełkińska (b) | 19 | 25 | 7 4 8 | 35:39 | |
10. Sokół Sieniawa | 19 | 25 | 7 4 8 | 23:25 | |
11. Izolator Boguchwała | 19 | 22 | 6 4 9 | 19:24 | |
12. Tomasovia Tomaszów Lubelski | 19 | 22 | 5 7 7 | 18:25 | |
13. Stal Kraśnik | 19 | 18 | 5 3 11 | 21:31 | |
14. Wisłoka Dębica (b) | 19 | 17 | 4 5 10 | 15:27 | |
15. Orzeł Przeworsk | 19 | 17 | 4 5 10 | 14:31 | |
16. Hetman Żółkiewka (b) | 19 | 16 | 4 4 11 | 21:45 | |
17. Podlasie Biała Podlaska | 19 | 15 | 3 6 10 | 8:33 | |
18. Lublinianka | 19 | 15 | 3 6 10 | 17:22 |
Runda wiosenna
15 marca:
IZOLATOR Boguchwała – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Skiba 25 min, 1:1 Byszewski 19 min.
AVIA: Gieresz – Gawron (90. Starok), Bednarek, Czępiński, Nowak – Wróbel (66. Sadło), Sadio, Orzędowski (76. Koprucha), Byszewski – Mazurek, Oziemczuk (84. Wołos).
Żółte kartki: Czępiński, Wróbel, Byszewski, Mazurek, Oziemczuk.
Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).
Widzów: 250.
WIĘCEJ O MECZU
22 marca:
SOKÓŁ Sieniawa – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (1:0)
Bramka: Bursztyka 13 min.
AVIA: Gieresz – Gawron (81. Milcz), Grzegorczyk, Bednarek, Nowak – Koprucha, Orzędowski, Sadio, Byszewski – Oziemczuk, Wołos (65. Starok).
Żółte kartki: Grzegorczyk, Sadio, Oziemczuk.
Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola).
Widzów: 300.
WIĘCEJ O MECZU
28 marca:
AVIA ŚWIDNIK – MOTOR Lublin 0:0
4 kwietnia:
LUBLINIANKA – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (1:1)
11 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – STAL Kraśnik 3:0 (1:0)
15 kwietnia:
KARPATY Krosno – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (0:0)
19 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – HETMAN Żółkiewka 1:1 (1:1)
25 kwietnia:
JKS 1909 Jarosław – AVIA ŚWIDNIK 3:1 (1:1)
2 maja:
AVIA ŚWDNIK – PODLASIE Biała Podlaska 4:1 (1:1)
9 maja:
TOMASOVIA Tomaszów Lubelski – AVIA ŚWIDNIK 0:3 (0:2)
16 maja:
AVIA ŚWIDNIK – ORZEŁ Przeworsk 1:1 (1:0)
20 maja:
RESOVIA – AVIA ŚWIDNIK 2:2 (1:2)
24 maja:
AVIA ŚWIDNIK – STAL Rzeszów 2:3 (2:1)
30 maja:
CHEŁMIANKA – AVIA ŚWIDNIK 3:0 (1:0)
6 czerwca:
AVIA ŚWIDNIK – ORLĘTA Radzyń Podlaski 0:4 (0:1)
Tabela końcowa sezonu 2014/15
1. Stal Rzeszów (s) | 34 | 73 | 21 10 3 | 84:29 | |
2. Karpaty Krosno | 34 | 72 | 22 6 6 | 57:28 | |
3. Resovia | 34 | 70 | 20 10 4 | 55:21 | |
4. Motor Lublin (s) | 34 | 70 | 21 7 6 | 78:33 | |
5. Orlęta Radzyń Podlaski | 34 | 54 | 14 12 8 | 49:33 | |
6. Sokół Sieniawa | 34 | 50 | 14 8 12 | 48:40 | |
7. Chełmianka Chełm |
34 | 49 | 12 13 9 |
41:31 | |
8. Wólczanka Wólka Pełkińska (b) |
34 | 48 | 13 9 12 |
67:70 | |
9. Izolator Boguchwała | 34 | 47 | 13 8 13 | 49:37 | |
10. AVIA ŚWIDNIK | 34 | 44 | 11 11 12 | 46:44 | |
11. JKS1909 Jarosław | 34 | 40 | 11 7 16 | 36:50 | |
12. Orzeł Przeworsk | 34 | 40 | 9 13 12 | 35:45 | |
13. Lublinianka | 34 | 36 | 8 12 14 | 38:45 | |
14. Tomasovia Tomaszów Lubelski | 34 | 34 | 7 13 14 | 30:48 | |
15. Stal Kraśnik | 34 | 33 | 10 3 21 | 40:53 | |
16. Podlasie Biała Podlaska | 34 | 30 | 7 9 18 | 32:69 | |
17. Hetman Żółkiewka (b) | 34 | 28 | 7 7 20 | 38:79 | |
18. Wisłoka Dębica (b) | 34 | 18 | 4 6 24 | 19:87 |
Stal Rzeszów przegrała w barażach o awans do II ligi z Olimpią Zambrów (2:3 i 1:1) i pozostała w III lidze.
W kolejnym sezonie liga miała być zmniejszona do 16 drużyn, co oznaczałoby spadek także Tomasovii i Lublinianki. Po negocjacjach między Lubelskim ZPN i Podkarpackim ZPN utrzymano jednak format z 18 zespołami. Lublinianka i Tomasovia pozostały więc w III lidze.