SEZON 2014/15

Sezon 2014/15 – III liga lubelsko-podkarpacka

 

Zanim rozpoczął się nowy sezon, doszło do zmiany trenera w Avii. Wygasająca z końcem czerwca umowa z Januszem Decem nie została przedłużona. Nowym trenerem został Mirosław Kosowski mając za asystenta byłego piłkarza Avii Tomasza Jasika. Nowy szkoleniowiec poprowadził pierwsze zajęcia 2 lipca. Planowane na 5 lipca otwarcie przebudowanego stadionu zostało przełożone na 26 dzień tego samego miesiąca. Zmienił się także przeciwnik. Cracovia, która miała pierwotnie uświetnić okazję, po zmianie trenera zrezygnowała z przyjazdu do Świdnika. Popularne ”Pasy” zostały zastąpione przez Widzew Łódź. Spadkowicz z ekstraklasy przybywał w Świdniku na krótkim zgrupowaniu na koniec którego zmierzył się z Avią wygrywając pewnie 3:0. Spotkanie przy ładnej pogodzie obejrzało dwa i pół tysiąca widzów, którzy wcześniej mieli także możliwość zapoznania się ze wszystkimi zakamarkami nowych obiektów klubowych.

KADRA ZESPOŁU
Bramkarze: Łukasz Gieresz (1982), Arkadiusz Szulc (1992).
Obrońcy: Michał Maciejewski (1983), Tomasz Czępiński (1983), Tomasz Lenart (1986), Piotr Bednarek (1992), Damian Gawron (1994), Konrad Podstawka (1996).
Pomocnicy: Sebastian Orzędowski (1985), Michał Jeleniewski (1990), Kamil Starok (1994), Adam Nowak (1994), Oskar Wróbel (1992), Kacper Krawiec (1994), Marcin Byszewski (1993), Mouhamadou Khalifa Sadio (1989), Adam Słowik (1986), Łukasz Strug (1986).
Napastnicy: Bartłomiej Mazurek (1983), Kamil Oziemczuk (1988), Piotr Wójcik (1990), Michał Czarnecki (1990), Krystian Joć (1995).

Przybyli: Wróbel, Wójcik (obaj Chełmianka), Byszewski, Sadio (obaj Limanovia Limanowa), Oziemczuk (Orlęta Radzyń Podlaski), Czarnecki (LKS Viking Leśniczówka Poniatowa), Gawron (Stal Kraśnik), Słowik (wychowanek), Strug (wychowanek, w sezonie 2013/14 w Piaskovii).
Odeszli: Michał Sadło, Konrad Tarkowski (obaj Chełmianka), Jarosław Milcz (Sparta Rejowiec Fabryczny, wypożyczenie), Jakub Majewski (brak klubu), Karol Kowalski (brak informacji), Damian Wołodko (koniec kariery), Paweł Szyjduk, Piotr Pinkos, Bartłomiej Radziewicz (powrót do drużyny juniorów), Michał Gregorowicz (brak informacji).

Trener: Mirosław Kosowski. Asystent trenera: Tomasz Jasik.
Kierownik drużyny: Edwin Kruk. Masażysta: Włodzimierz Tiuchtiej.

10 sierpnia:

WÓLCZANKA Wólka Pełkińska – AVIA ŚWIDNIK 3:3 (1:0)
Bramki:
1:0 Maciejewski 21 min (samobójcza), 1:1 Byszewski 49 min, 2:1 Gwóźdź 63 min, 2:2 Maciejewski 80 min, 3:2 S. Wójcik 87 min, 3:3 Mazurek 90 min.
AVIA: Gieresz – Czępiński, Maciejewski, Gawron, Lenart (68. Wróbel) – Byszewski,  Orzędowski, Sadio, Nowak – Oziemczuk (58. Mazurek), P. Wójcik (61. Czarnecki).
Żółte kartki: Sadio, Wójcik, Wróbel.
Czerwona kartka: Sadio w 55 min (druga żółta).
Sędziował: Piotr Kasperski (Lublin).
Widzów: 600.
W 54 min Michał Maciejewski nie wykorzystał rzutu karnego (Andrzej Mikus obronił).
WIĘCEJ O MECZU

13 sierpnia:
WISŁOKA Dębica – AVIA ŚWIDNIK 2:3 (1:1)
Bramki:
0:1 Remut 20 min (samobójcza), 1:1 D. Kantor 38 min, 1:2 Orzędowski 75 min, 2:2 Podlasek 85 min, 2:3 Maciejewski 88 min.
AVIA:
Gieresz – Gawron, Bednarek, Maciejewski, Nowak (52. Krawiec) – Byszewski (72. Mazurek), Orzędowski, Sadio, Wróbel (52. Lenart) – Wójcik, Oziemczuk (90. Joć).
Żółte kartki:
Krawiec, Bednarek.
Sędzował:
Michał Ziemba (Rzeszów).
Widzów:
600.
WIĘCEJ O MECZU

17 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – IZOLATOR Boguchwała 1:2 (1:2)
Bramki:
0:1 Ćwikła 3 min, 0:2 Skiba 23 min, 1:2 Wróbel 44 min.
AVIA: Gieresz – Gawron, Bednarek, Maciejewski, Lenart – Krawiec (55. Nowak), Orzędowski, Sadio, Wróbel (55. Byszewski) – Oziemczuk (75. Czarnecki), Wójcik (70. Mazurek).
Żółte kartki: Lenart, Orzędowski, Wójcik.
Sędziował: Piotr Burak (Zamość).
Widzów: 800.
Był to pierwszy ligowy mecz na przebudowanym stadionie przy ul. Sportowej 2.
WIĘCEJ O MECZU

23 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – SOKÓŁ Sieniawa 1:0 (1:0)
Bramka:
Byszewski 44 min.
AVIA:
Gieresz – Gawron, Maciejewski, Bednarek, Lenart (89. Czępiński) – Byszewski, Orzędowski, Sadio, Nowak (80. Krawiec) – Wójcik (84. Wróbel), Czarnecki (68. Mazurek).
Żółte kartki: Gawron, Lenart, Sadio.
Sędziował:
Mateusz Nowak (Stalowa Wola).
Widzów:
400.
WIĘCEJ O MECZU

30 sierpnia:
MOTOR Lublin – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (0:0)
Bramka:
P. Karwan 56 min.
AVIA:
Gieresz – Gawron, Bednarek, Maciejewski, Lenart – Byszewski (81. Wróbel), Sadio, Orzędowski, Nowak (83. Krawiec) – Wójcik (63. Oziemczuk), Mazurek (63. Czarnecki).
Żółte kartki:
Mazurek, Oziemczuk.
Sędziował:
Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).
Widzów:
1500.
WIĘCEJ O MECZU

6 września:
AVIA ŚWIDNIK – LUBLINIANKA 1:1 (0:0)
Bramki:
1:0 Krawiec 66 min, 1:1 Gąsior 77 min.
AVIA:
Gieresz – Byszewski, Czępiński, Maciejewski, Nowak – Krawiec (77. Starok), Orzędowski, Sadio (90. Bednarek), Wróbel (57. Lenart) – Oziemczuk (64. Wójcik), Czarnecki.
Żółte kartki:
Nowak, Orzędowski, Sadio.
Sędziował:
Konrad Tomczyk (Jarosław).
Widzów:
400.
WIĘCEJ O MECZU

10 września:
STAL Kraśnik – AVIA ŚWIDNIK 2:0
Bramki:
1:0 Pokotyluk 69 min, 2:0 F. Drozd 75 min.
AVIA:
Gieresz – Byszewski, Maciejewski, Bednarek, Nowak – Krawiec, Orzędowski, Wójcik, Wróbel (90. Starok) – Oziemczuk (90. Czępiński), Czarnecki (90. Joć).
Żółta kartka: Bednarek.
Sędziował: Piotr Burak (Zamość).
Widzów: 300.
WIĘCEJ O MECZU

14 września:

AVIA ŚWIDNIK – KARPATY Krosno 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Buczek 26 min, 0:2 Walaszczyk 79 min, 1:2 Wójcik 84 min.
AVIA:
Gieresz – Byszewski, Bednarek, Maciejewski, Nowak – Krawiec, Czępiński, Wójcik, Wróbel (60. Gawron) – Czarnecki (46. Oziemczuk), Mazurek (80. Joć).
Żółta kartka: Mazurek.
Sędziował: Mateusz Warzocha (Rzeszów).
Widzów:
500.
WIĘCEJ O MECZU

21 września:
HETMAN Żółkiewka – AVIA ŚWIDNIK 1:4 (0:0)
Bramki:
1:0 Chariasz 69 min, 1:1 Mazurek 72 min, 1:2 Mazurek 81 min, 1:3 Wróbel 85 min, 1:4 Mazurek 90 min.
AVIA:
Gieresz – Bednarek, Czępiński, Maciejewski, Nowak – Krawiec (88. Gawron), Orzędowski, Wójcik, Wróbel (90. Joć) – Oziemczuk (73. Czarnecki), Mazurek.
Żółta kartka:
Krawiec.
Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).
Widzów:
450.
WIĘCEJ O MECZU

27 września:
AVIA ŚWIDNIK – JKS 1909 Jarosław 0:4 (0:1)
Bramki:
0:1 Bańka 5 min (karny), 0:2 Jurczak 65 min, 0:3 Bańka 71 min (karny), 0:4 Jurczak 73 min.
AVIA:
Gieresz – Bednarek, Czępiński, Maciejewski, Nowak – Krawiec (71. Starok), Orzędowski, Wójcik (46. Byszewski), Wróbel – Oziemczuk (81. Czarnecki), Mazurek (90. Słowik).
Żółte kartki:
Czępiński, Byszewski.
Sędziował:
Michał Ziemba (Rzeszów).
Widzów: 400.
Artur Bańka (JKS) nie wykorzystał rzutu karnego w 42 min (Gieresz obronił).
WIĘCEJ O MECZU

4 października:
PODLASIE Biała Podlaska – AVIA ŚWIDNIK 0:2 (0:2)
Bramki:
0:1 Krawiec 42 min, 0:2 Wróbel 43 min.
AVIA: Gieresz – Bednarek, Czępiński, Maciejewski, Nowak (6. Gawron) – Krawiec, Orzędowski, Sadio, Wróbel (82. Starok) – Mazurek (84. Czarnecki), Byszewski.
Żółta kartka:
Wróbel.
Sędziował:
Radosław Wąsik (Lublin).
Widzów:
250.
WIĘCEJ O MECZU

11 października:
AVIA ŚWIDNIK – TOMASOVIA Tomaszów Lubelski 2:2 (2:0)
Bramki:
1:0 Wróbel 11 min, 2:0 Wróbel 40 min, 2:1 Żurawski 80 min, 2:2 Żurawski 84 min.
AVIA:
Gieresz – Bednarek, Czępiński, Maciejewski, Gawron – Krawiec (82. Starok), Sadio, Orzędowski, Wróbel (72. Oziemczuk) – Byszewski, Mazurek (87. Czarnecki).
Żółte kartki:
Czępiński, Orzędowski, Oziemczuk.
Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).
Widzów:
350.
WIĘCEJ O MECZU

18 października
ORZEŁ Przeworsk – AVIA ŚWIDNIK 0:0
AVIA:
Gieresz – Czepiński, Bednarek, Maciejewski, Nowak – Krawiec 89. Gawron), Sadio, Orzędowski, Oziemczuk (73. Starok) – Wróbel (65. Byszewski), Mazurek (90. Strug).
Żółte kartki:
Maciejewski, Wróbel.
Sędziował: Piotr Kasperski (Lublin).
Widzów: 300.
WIĘCEJ O MECZU

24 października:
AVIA ŚWIDNIK – RESOVIA 1:0 (0:0)
Bramka:
Maciejewski 90 min.
AVIA:
Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Nowak – Krawiec (86. Gawron), Sadio, Orzędowski, Byszewski (67. Wójcik) – Oziemczuk (86. Starok), Mazurek.
Żółte kartki:
Nowak, Orzędowski.
Sędziował:
Arkadiusz łaszkiewicz (Zamość).
Widzów:
100.
WIĘCEJ O MECZU

2 listopada:
STAL Rzeszów – AVIA ŚWIDNIK 2:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Prędota 10 min, 2:0 Lisańczuk 38 min.
AVIA:
Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Nowak – Krawiec, Sadio, Starok (46. Gawron), Oziemczuk (87. Słowik) – Wójcik (70. Czarnecki),  Mazurek (88. Podstawka).
Żółte kartki:
Maciejewski, Nowak, Mazurek.
Sędziował:
Konrad Tomczyk (Jarosław).
Widzów: 300.
WIĘCEJ O MECZU

8 listopada:
AVIA ŚWIDNIK – CHEŁMIANKA 0:0
AVIA:
Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Nowak (63. Gawron) – Krawiec (88. Starok), Sadio, Orzędowski, Oziemczuk (71. Czarnecki) – Wójcik (90. Joć), Mazurek.
Żółte kartki:
Czępiński, Krawiec, Sadio, Orzędowski.
Sędziował:
Tomasz Mroczek (Mielec).
Widzów:
700.
WIĘCEJ O MECZU

11 listopada:
ORLĘTA Radzyń Podlaski – AVIA ŚWIDNIK 0:1 (0:0)
Bramka:
Oziemczuk 69 min.
AVIA:
Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Gawron – Krawiec (89. Starok), Sadio, Orzędowski, Wójcik (90. Joć) – Oziemczuk (85. Czarnecki), Mazurek.
Sędziował:
Piotr Kasperski (Lublin).
Widzów:
300.
WIĘCEJ O MECZU

15 listopada:
AVIA ŚWIDNIK – WÓLCZANKA Wólka Pełkińska 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Wójcik 26 min (karny), 2:0 Oziemczuk 69 min, 3:0 Oziemczuk 86 min.
AVIA:
Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Gawron – Krawiec (80. Starok), Sadio, Orzędowski (85. Podstawka), Wójcik (87. Joć) – Oziemczuk (89. Czarnecki), Mazurek.
Żółta kartka:
Krawiec.
Sędziował:
Michał Ziemba (Rzeszów).
Widzów: 150.
WIĘCEJ O MECZU

22 listopada:
AVIA ŚWIDNIK – WISŁOKA Dębica 4:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Mazurek 12 min, 2:0 Wójcik 50 min, 3:0 Byszewski 67 min, 4:0 Starok 75 min.
AVIA:
Gieresz – Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Gawron (82. Podstawka) – Starok (78. Joć), Sadio, Orzędowski, Wójcik (65. Byszewski) – Oziemczuk (89. Słowik), Mazurek.
Sędziował: Rafał Greń (Rzeszów).
Widzów: 200.
WIĘCEJ O MECZU

Tabela po rundzie jesiennej

1. Karpaty Krosno 19 47 15 2 2 33:13
2. Stal Rzeszów (s) 19 39 11 6 2 42:15
3. Resovia 19 39 11 6 2 26:11
4. Motor Lublin (s) 19 34 10 4 5 33:18
5. Orlęta Radzyń Podlaski 19 32 8 8 3 26:14
6. JKS 1909 Jarosław 19 29 8 5 6 24:13
7. AVIA ŚWIDNIK 19 29 8 5 6
27:22
8. Chełmianka Chełm
19 26 6 8 5
24:18
9. Wólczanka Wólka Pełkińska (b) 19 25 7 4 8 35:39
10. Sokół Sieniawa 19 25 7 4 8 23:25
11. Izolator Boguchwała 19 22 6 4 9 19:24
12. Tomasovia Tomaszów Lubelski 19 22 5 7 7 18:25
13. Stal Kraśnik 19 18 5 3 11 21:31
14. Wisłoka Dębica (b) 19 17 4 5 10 15:27
15. Orzeł Przeworsk 19 17 4 5 10 14:31
16. Hetman Żółkiewka (b) 19 16 4 4 11 21:45
17. Podlasie Biała Podlaska 19 15 3 6 10   8:33
18. Lublinianka 19 15 3 6 10 17:22

Runda wiosenna

15 marca:
IZOLATOR Boguchwała – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (1:1)
Bramki:
1:0 Skiba 25 min, 1:1 Byszewski 19 min.
AVIA:
Gieresz – Gawron (90. Starok), Bednarek, Czępiński, Nowak – Wróbel (66. Sadło), Sadio, Orzędowski (76. Koprucha), Byszewski – Mazurek, Oziemczuk (84. Wołos).
Żółte kartki:
Czępiński, Wróbel, Byszewski, Mazurek, Oziemczuk.
Sędziował:
Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).
Widzów:
250.
WIĘCEJ O MECZU

22 marca:
SOKÓŁ Sieniawa – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (1:0)
Bramka:
Bursztyka 13 min.
AVIA:
Gieresz – Gawron (81. Milcz), Grzegorczyk, Bednarek, Nowak – Koprucha, Orzędowski, Sadio, Byszewski – Oziemczuk, Wołos (65. Starok).
Żółte kartki: Grzegorczyk, Sadio, Oziemczuk.
Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola).
Widzów: 300.
WIĘCEJ O MECZU

28 marca:
AVIA ŚWIDNIK – MOTOR Lublin 0:0

4 kwietnia:
LUBLINIANKA – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (1:1)

11 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – STAL Kraśnik 3:0 (1:0)

15 kwietnia:
KARPATY Krosno – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (0:0)

19 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – HETMAN Żółkiewka 1:1 (1:1)

25 kwietnia:
JKS 1909 Jarosław – AVIA ŚWIDNIK 3:1 (1:1)

2 maja:
AVIA ŚWDNIK – PODLASIE Biała Podlaska 4:1 (1:1)

9 maja:
TOMASOVIA Tomaszów Lubelski – AVIA ŚWIDNIK 0:3 (0:2)

16 maja:
AVIA ŚWIDNIK – ORZEŁ Przeworsk 1:1 (1:0)

20 maja:
RESOVIA – AVIA ŚWIDNIK 2:2 (1:2)

24 maja:
AVIA ŚWIDNIK – STAL Rzeszów 2:3 (2:1)

30 maja:
CHEŁMIANKA – AVIA ŚWIDNIK 3:0 (1:0)

6 czerwca:
AVIA ŚWIDNIK – ORLĘTA Radzyń Podlaski 0:4 (0:1)

 

Tabela końcowa sezonu 2014/15

1. Stal Rzeszów (s) 34 73 21 10 3 84:29
2. Karpaty Krosno 34 72 22 6 6 57:28
3. Resovia 34 70 20 10 4 55:21
4. Motor Lublin (s) 34 70 21 7 6 78:33
5. Orlęta Radzyń Podlaski 34 54 14 12 8 49:33
6. Sokół Sieniawa 34 50 14 8 12 48:40
7. Chełmianka Chełm
34 49 12 13 9
41:31
8. Wólczanka Wólka Pełkińska (b)
34 48 13 9 12
67:70
9. Izolator Boguchwała 34 47 13 8 13 49:37
10. AVIA ŚWIDNIK 34 44 11 11 12 46:44
11. JKS1909 Jarosław 34 40 11 7 16 36:50
12. Orzeł Przeworsk 34 40 9 13 12 35:45
13. Lublinianka 34 36 8 12 14 38:45
14. Tomasovia Tomaszów Lubelski 34 34 7 13 14 30:48
15. Stal Kraśnik 34 33 10 3 21 40:53
16. Podlasie Biała Podlaska 34 30 7 9 18 32:69
17. Hetman Żółkiewka (b) 34 28 7 7 20 38:79
18. Wisłoka Dębica (b) 34 18 4 6 24 19:87

Stal Rzeszów przegrała w barażach o awans do II ligi z Olimpią Zambrów (2:3 i 1:1) i pozostała w III lidze.
W kolejnym sezonie liga miała być zmniejszona do 16 drużyn, co oznaczałoby spadek także Tomasovii i Lublinianki. Po negocjacjach między Lubelskim ZPN i Podkarpackim ZPN utrzymano jednak format z 18 zespołami. Lublinianka i Tomasovia pozostały więc w III lidze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *