MECZ: Avia – Piaseczno 1995 wiosna

GAZETA WYBORCZA:

Pechowy Świdnik

PIŁKA NOŻNA – II LIGA
Bardzo emocjonujące widowisko stworzyły w niedzielne popołudnie w Świdniku drugoligowe zespoły Avii i FC Piaseczno. Toczący się w zamieci śnieżnej mecz obfitował w wiele gorących spięć i sytuacji podbramkowych. Zwyciężyli gospodarze 2:1.
Już pierwsza ich akcja przyniosła im prowadzenie. Dariusz Bender po wymianie piłek z Pawłem Pranagalem dośrodkował wprost na nogę Leszka Jędraszczyka. Ten mocnym strzałem z 10 m pokonał Włodzimierza Kwiatkowskiego.
Piłkarze z Piaseczna nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry. Pierwszym ostrzeżeniem dla Avii była indywidualna akcja Dariusza Solnicy, który z 16 m trafił w spojenie słupka z poprzeczką.
Ofensywna gra gości została nagrodzona wyrównującą bramką. W 32. min Ireneusz Calski dokładnie podał do Solnicy, a ten strzałem z linii pola karnego pokonał Dariusza Grodzickiego.
Cztery minuty później świdniczanie zmarnowali doskonałą okazję do ponownego objęcia prowadzenia. Za faul na Adamie Sterniczuku arbiter bez wahania podyktował rzut karny, ale Dariusz Bender strzelił obok słupka.
Trzy minuty po przerwie gospodarze zdobyli zwycięską bramkę. Bender świetnie znalazł Jędraszczyka, a ten – po wygraniu pojedynku biegowego z obrońcą – sprytnie przerzucił piłkę nad wybiegającym bramkarzem Piaseczna. Dwie minuty później Jędraszczyk ponownie był sam na sam z Kwiatkowskim, ale ten wybił piłkę nogami.
Gospodarze mieli jeszcze trzy doskonałe sytuacje. Dwukrotnie Jędraszczyk, a raz Pranagal nie potrafili jednak pokonać dobrze broniącego golkipera gości. Ci natomiast w końcówce dwukrotnie – za sprawą Solnicy – byli bliscy remisu. Jego loby nie trafiły jednak do bramki Avii.
AVIA ŚWIDNIK – FC PIASECZNO 2:1 (1:1). Bramki:
Jędraszczyk (44., 48.) – Avia; Solnica (32.) – Piaseczno. Żółte kartki: Sterniczuk – Avia; Przybyliński, Murdza, Stokowiec – Piaseczno. Sędziował A. Należnik z Katowic. Widzów 300. Skład Piaseczna: Kwiatkowski – Przybyliński, Zub, Kupiec, Stokowiec – Topolewski (73. Trzepałko), Murdza, Dąbrowski, Calski, Sawa – Solnica.