SEZON 1983/84

                                                            Sezon 1983/84 – III liga grupa VII

Na zdjęciu drużyna Avii, która w czerwcu 1984 roku po raz trzeci w historii klubu wywalczyła awans do II ligi. Górny rząd od lewej: Leszek Wróbel, Marian Kopczan, Robert Tomczyk, Zbigniew Makuch, Wiesław Kołodziej, Zbigniew Kondziak, Lucjan Oskroba, Bogdan Bukowski. Środkowy rząd od lewej: Tadeusz Łapa (asystent trenera), Krzysztof Szefler, Stanisław Markowski, Tadeusz Grula, Mirosław Morawski, Marek Leszczyński, Krzysztof Korczyk, Jarosław Niewęgłowski, Witold Sokołowski (trener). Dolny rząd od lewej: Dariusz Grodzicki, Ryszard Czyż, Władysław Kuraś, Grzegorz Płoszaj, Dariusz Iluczek, Krzysztof Tosiek. Na zdjęciu brakuje Andrzeja Wilka.

AVIA ŚWIDNIK – ORZEŁ Wierzbica 2:0 (1:0)

LUBLINIANKA Lublin – AVIA ŚWIDNIK 1:2

STAL II Mielec – AVIA ŚWIDNIK 0:0

AVIA ŚWIDNIK – HETMAN ZAMOŚĆ 1:0

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – AVIA ŚWIDNIK 0:2 (0:1)

AVIA ŚWIDNIK – CHEŁMIANKA Chełm 6:1

STAL Poniatowa – AVIA ŚWIDNIK 1:2

AVIA ŚWIDNIK – STAL Nowa Dęba 1:0

START Krasnystaw – AVIA ŚWIDNIK 0:2

AVIA ŚWIDNIK – SIARKA Tarnobrzeg 1:1

UNIA Nowa Sarzyna – AVIA ŚWIDNIK 0:0

AVIA ŚWIDNIK – RADOMIAK II Radom 1:0 (1:0)

WISŁA Puławy – AVIA ŚWIDNIK 2:1

 

Tabela po pierwszej rundzie:

1. AVIA ŚWIDNIK (s) 13 21 9 3 1 21:6
2. Stal Poniatowa (b) 13 18 27:9
3. Orzeł Wierzbica 13 18 21:9
4. Siarka Tarnobrzeg 13 18 18:6
5. Unia Nowa Sarzyna (b) 13 15 15:8
6. Hetman Zamość 13 14 20:14
7. Wisła Puławy 13 14 9:5
8. Stal II Mielec 13 12 21:17
9. Lublinianka Lublin (s) 13 12 14:11
10. Stal Nowa Dęba 13 11 10:18
11. KSZO Ostrowiec Św. (b) 13 10 13:23
12. Radomiak II Radom (b) 13 9 10:19
13. Chełmianka Chełm 13 7 11:26
14. Start Krasnystaw (b) 13 3 8:43


1 kwietnia:
ORZEŁ Wierzbica – AVIA ŚWIDNIK  przełożony.

8 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – LUBLINIANKA 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Szefler 61. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Wróbel, Kopczan, Kołodziej – Makuch, Tosiek, Kuraś (58. Szefler), Korczyk – Leszczyński (73. Czyż), Grula.
Widzów: 1500.

15 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – STAL II Mielec 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Korczyk 5 min., 2:0 Korczyk 24 min., 2:1 Dobrowolski 40 min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Wróbel, Kopczan, Kołodziej – Kuraś (54. Szefler), Makuch, Tosiek, Korczyk – Leszczyński (72. Czyż), Grula.

23 kwietnia:
HETMAN Zamość – AVIA ŚWIDNIK 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Makuch 38. min, 1:1 Prejbusz 65. min, 1:2 Kuraś 67. min, 2:2 Nowosad 90. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Wróbel, Kopczan, Kołodziej – Szefler, Makuch, Tosiek (8. Iluczek), Korczyk – Leszczyński (60. Kuraś), Grula.

29 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:2 (2:2)
Bramki: 1:0 Czyż 12. min, 2:0 Grula 24. min, 2:1 Zając 27. min, 2:2 Gondek 43. min, 3:2 Leszczyński 56. min, 4:2 Leszczyński 68 min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Wróbel, Kopczan, Kołodziej – Kuraś, Iluczek (57. Szefler), Czyż, Korczyk – Leszczyński, Grula.

6 maja:
CHEŁMIANKA – AVIA ŚWIDNIK 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Wóbel 42. min, 0:2 Grula 60. min, 0:3 Czyż 85. min, 0:4 Leszczyński 90. min.
AVIA: Kondziak – Morawski, Wróbel, Kołodziej, Kopczan – Kuraś, Płoszaj (60. Czyż), Szefler (46. Iluczek) – Korczyk, Leszczyński, Grula.

10 maja:
Mecz zaległy:
ORZEŁ Wierzbica – AVIA ŚWIDNIK 0:0

AVIA: Kondziak – Morawski, Wróbel, Kołodziej, Kopczan &#