SEZON 1987/88

Sezon 1987/88 – II liga wschodnia

9 sierpnia:
WISŁA Kraków – AVIA ŚWIDNIK 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Strojek 49. min, 2:0 Lipka 65. min.
AVIA: Paciorkowski – Reczko, Maciejewski, Szefler, Prokop – Murawski, Czyż, Grula, Wilk – Drozd (73. Korczyk), Leszczyński (89. Morawski).
Żółta kartka: Leszczyński.
Sędziował: Jan Cywiński (Wałbrzych).
Widzów: 4000.
WIĘCEJ O MECZU

16 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – STAL Mielec 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Barnak 14. min, 0:2 Urbanek 40. min, 1:2 Grula 63. min.
AVIA: Grodzicki – Reczko, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej (73. Korczyk) – Wilk, Grula, Murawski, Prokop – Drozd, Leszczyński (80. Cabaj).
Sędziował: Marian Pietrzak (Łódź).
Widzów: 1000.

23 sierpnia:
ZAGŁĘBIE Sosnowiec – AVIA ŚWIDNIK 0:0
AVIA: Paciorkowski – Reczko, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej (46. Leszczyński) – Korczyk, Grula, Wilk, Prokop – Murawski, Drozd (80. Cabaj).
Sędziował: Stanisław Anioł (Opole).

30 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – GWARDIA Szczytno 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Grula 35. min.
AVIA: Paciorkowski – Wilk, Maciejewski, Kopczan, Reczko – Murawski, Grula, Korczyk, Prokop – Drozd (65. Czyż), Leszczyński (86. Morawski).
Sędziował: Zygmunt Karakuszka (Katowice).
Widzów: 2500.

6 września:
STAL Rzeszów – AVIA ŚWIDNIK 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Szeliga 4. min, 2:0 Sroczyński 39. min.
AVIA: Paciorkowski – Wilk, Maciejewski, Kopczan, Prokop – Murawski (85. Cabaj), Czyż, Korczyk, Grula – Drozd (60. Szefler), Leszczyński.
Sędziował: Jacek Pocięgiel (Kraków).

13 września:
AVIA ŚWIDNIK – BROŃ Radom 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Wójtowicz 43. min (karny).
AVIA: Paciorkowski – Reczko, Maciejewski, Kopczan, Wilk – Murawski, Czyż (67. Kołodziej), Prokop – Drozd (61. Morawski), Grula, Leszczyński.
Żółte kartki: Leszczyński, Kopczan.
Sędziował: Henryk Dawid (Warszawa).
Widzów: 1000.

20 września:
BŁĘKITNI Kielce – AVIA ŚWIDNIK 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Grula 49. min.
AVIA: Paciorkowski – Reczko, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej – Prokop (46. Bednarz), Grula, Wilk, Czyż – Leszczyński (85. Drozd), Murawski.
Sędziował: Marian Widera (Katowice).

27 września:
AVIA ŚWIDNIK – HUTNIK Kraków 4:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Czyż 20. min, 2:0 Murawski 25. min (karny), 2:1 Gierek 36. min, 3:1 Leszczyński 57. min, 3:2 Kot 67. min (karny), 4:2 Korczyk 86. min.
AVIA: Paciorkowski – Morawski, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej – Wilk, Czyż (80. Szefler), Grula, Murawski – Drozd (73. Korczyk), Leszczyński.
Sędziował: Michał Listkiewicz (Warszawa).
Widzów: 1000.

4 października:
MOTOR Lublin – AVIA ŚWIDNIK 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Murawski 43. min, 0:2 Grula 55. min (karny), 0:3 Wilk 65. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej – Wilk, Grula, Czyż, Prokop – Murawski (83. Korczyk), Leszczyński (75. Drozd).
Żółta kartka: Morawski.
Sędziował: Mieczysław Piotrowski (Warszawa).

11 października:
AVIA ŚWIDNIK – IGLOOPOL Dębica 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Drozd 57. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Kopczan – Prokop (46. Leszczyński), Grula, Wilk – Czyż, Drozd (78. Korczyk), Murawski.
Sędziował: Janusz Hańderek (Kraków).
Widzów: 1500.

18 października:
OLIMPIA Elbląg – AVIA ŚWIDNIK 0:0
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej – Murawski (65. Prokop), Czyż, Grula, Wilk – Leszczyźski, Drozd (75. Korczyk).
Sędziował: Edward Heldt (Słupsk).

25 października:
AVIA ŚWIDNIK – RESOVIA Rzeszów 0:0
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej – Czyż (60. Korczyk), Grula, Wilk – Drozd (60. Prokop), Leszczyński, Murawski.
Sędziował: Marian Widera (Katowice).
Widzów: 1000.

2 listopada:
WŁÓKNIARZ Pabianice – AVIA ŚWIDNIK 2:2 (1:0)
Bramki: 0:1 Sowiński 5. min, 1:1 Drozd 28. min, 1:2 Leszczyński 55. min, 2:2 Jacek 65. (karny).
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej – Wilk (10. Korczyk), Grula, Murawski, Prokop – Drozd (75. Szefler), Leszczyński.
Sędziował: Antoni Miecznik (Kalisz).

9 listopada:
GÓRNIK Knurów – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Janduda 39. min, 1:1 Korczyk 46. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej – Murawski, Grula, Korczyk, Prokop – Leszczyński (88. Szefler), Drozd (75. Czyż).

15 listopada:
AVIA ŚWIDNIK – GKS Bełchatów  2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Korczyk 63. min (karny), 2:0 Leszczyński 73. min, 2:1 Surlit 83. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej – Murawski (77. Szefler), Grula, Korczyk, Prokop – Drozd (71. Czyż), Leszczyński.
Sędziował: Jędrzejewski.
Widzów: 2500.

 

Tabela po pierwszej rundzie

1. Stal Mielec (s) 15 26 – – – 25:11
2. Górnik Knurów 15 24 – – – 24:9
3. Wisła Kraków 15 19 20:10
4. AVIA ŚWIDNIK 15 18 16:13
5. Zagłębie Sosnowiec 15 18 14:12
6. Igloopol Dębica 15 15 13:10
7. Stal Rzeszów (b) 15 15 20:20
8. Włókniarz Pabianice 15 15 11:12
9. Broń Radom 15 14 16:17
10. Motor Lublin (s) 15 13 16:18
11. Resovia Rzeszów 15 13 11:14
12. Hutnik Kraków 15 12 16:26
13. Błękitni Kielce (b) 15 11 18:25
14. Gwardia Szczytno (b) 15 10 14:22
15. Olimpia Elbląg 15 9 9:21
16. GKS Bełchatów (b) 15 8 10:19

13 marca:
AVIA ŚWIDNIK – WISŁA Kraków 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Lipka 45. min.
AVIA: Grodzicki – Wilk, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej – Murawski, Grula, Prokop, Drozd – Leszczyński, Szefler (46. Korczyk).
Żółta kartka: Kołodziej.
Sędziował: Mieczysław Piotrowski (Warszawa).
Widzów: 1500.
WIĘCEJ O MECZU

20 marca:
STAL Mielec – AVIA ŚWIDNIK 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Śliwowski 7. min, 2:0 Urbanek 74. min, 2:1 Leszczyński 81. min.
AVIA: Grodzicki – Wilk, Maciejewski, Kopczan, Kołodziej – Szefler (70. Korczyk), Grula, Murawski, Prokop – Leszczyński, Drozd (70. Morawski).
Sędziował: Andrzej Sękowski (Kraków).
Widzów: 7000.

27 marca:
AVIA ŚWIDNIK – ZAGŁĘBIE Sosnowiec 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Murawski 5. min, 1:1 Gręda 60. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Kopczan – Wilk, Grula, Prokop, Drozd (46. Leszczyński) – Korczyk (66. Szefler), Murawski.
Sędziował: Wiesław Karolak (Łódź).
Widzów: 1000.

4 kwietnia:
GWARDIA Szczytno – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Grula 67. min, 1:1 Rogalski 76. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Kopczan – Wilk, Grula, Szefler, Prokop – Leszczyński, Murawski (75. Korczyk).
Sędziował: Jacek Kubiak (Szczecin).

10 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – STAL Rzeszów 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kopacz 3. min, 1:1 Leszczyński 65. min, 2:1 Grula 89. min (karny).
AVIA: Grodzicki – Wilk, Morawski, Maciejewski, Bednarz – Szefler (46. Korczyk), Prokop, Grula, Drozd – Leszczyński, Murawski (83. Cabaj).
Sędziował: Stanisław Nowak (Kielce).
Widzów: 1000.

17 kwietnia:
BROŃ Radom – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Stypik 26. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Szefler (70. Cabaj), Bednarz – Murawski, Korczyk, Wilk, Prokop – Drozd, Leszczyński.
Sędziował: Kazimierz Fiedorowicz (Olsztyn)

24 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – BŁĘKITNI Kielce 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Wilk 19. min, 1:1 Wójcik 48. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Bednarz – Prokop, Korczyk, Wilk – Drozd, Leszczyński, Murawski (58. Szefler).
Sędziował: Krzysztof Karaś (Siedlce).
Widzów: 1000.

1 maja:
HUTNIK Kraków – AVIA ŚWIDNIK 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Tyrka 36. min, 2:0 Kraczkiewicz 49. min, 2:1 Cabaj 72. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Kopczan – Wilk, Bednarz, Korczyk (70. Szefler), Murawski (63. Cabaj) – Drozd, Leszczyński.
Sędziował: Andrzej Hejduk (Wrocław).

8 maja:
AVIA ŚWIDNIK – MOTOR Lublin 0:0
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Prokop, Kopczan – Korczyk (83. Szefler), Bednarz, Wilk, Cabaj – Leszczyński, Murawski (63. Drozd).
Sędziował: Andrzej Wachowicz (Warszawa).
Widzów: 2000.

15 maja:
IGLOOPOL Dębica – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Cabaj 62. min, 1:1 Stefanik 65. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Kopczan – Wilk, Korczyk (85. Szefler), Bednarz, Prokop – Leszczyński (58. Cabaj), Murawski.
Żółte kartki: Korczyk, Morawski, Wilk.

22 maja:
AVIA ŚWIDNIK – OLIMPIA Elbląg 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Cabaj 10. min, 1:1 Łukaszewicz 57. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Kopczan (66. Bednarz) – Korczyk, Prokop, Wilk – Drozd (53. Szefler), Cabaj, Murawski.
Sędziował: Władysław Dąbrowski (Warszawa).
Widzów: 800.

29 maja:
RESOVIA Rzeszów – AVIA ŚWIDNIK 0:0
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Kopczan – Wilk, Korczyk (80. Cabaj), Grula, Prokop – Drozd (55. Bednarz), Murawski.
Sędziował: Edward Ostolski (Katowice).

5 czerwca:
AVIA ŚWIDNIK – WŁÓKNIARZ Pabianice 2:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Grula 56. min (karny), 2:0 Leszczyński 73. min, 2:1 Wojciechowski 74. min, 2:2 Wojciechowski 78. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Kopczan – Korczyk (61. Drozd), Grula, Wilk, Prokop – Leszczyński (74. Cabaj), Murawski.
Sędziował: Marian Widera (Katowice).
Widzów: 1000.

12 czerwca:
AVIA ŚWIDNIK – GÓRNIK Knurów 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Korczyk 11. min, 1:1 Wakstyl 63. min, 2:1 Leszczyński 73. min.
AVIA: Grodzicki – Wilk, Maciejewski, Kołodziej, Kopczan – Korczyk (71. Drozd), Grula, Bednarz, Prokop – Leszczyński (89. Szefler), Murawski.
Żółte kartki: Leszczyński, Korczyk.
Sędziował: Stefan Banasik (Olsztyn).
Widzów: 1000.

19 czerwca:
GKS Bełchatów – AVIA ŚWIDNIK 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Fajek 14. min, 1:1 Murawski 32. min, 2:1 Karbownik 90. min (karny).
AVIA: Grodzicki – Wilk, Maciejewski, Kołodziej, Kopczan – Korczyk, Grula, Bednarz, Prokop – Leszczyński (70. Drozd), Murawski.
Sędziował: Wacław Kaczałko (Wrocław).
Widzów: 2500.

Tabela końcowa sezonu 1987/88

1. Stal Mielec (s) 30 48 17 (3) 11   2 (0)
44:19
2. Wisła Kraków 30 40 14 (3)   9   7 (0)
41:22
3. Górnik Knurów 30 37 11 (2) 13   6 (0)
39:22
4. Stal Rzeszów (b) 30 35 13 (3)   7 10 (1) 41:32
5. Zagłębie Sosnowiec 30 35 11 (3) 11   8 (1) 32:25
6. Igloopol Dębica 30 31 10 (2) 11   9 (2) 31:26
7. AVIA ŚWIDNIK 30 30   8 (1) 13   9 (0)
30:30
8. Resovia Rzeszów 30 30 10 (1)   9 11 (0) 21:22
9. Motor Lublin (s) 30 29   8 (4) 11 11 (2) 32:33
10. Hutnik Kraków 30 29   8 (1) 12 10 (0) 32:35
11. Włókniarz Pabianice 30 26   8 (0) 11 11 (1)
20:27
12. Błękitni Kielce (b) 30 25   7 (0) 14   9 (3)
26:35
13. GKS Bełchatów (b) 30 24   7 (0) 12 11 (2)
22:28
14. Broń Radom 30 24   8 (0) 11 11 (3) 28:38
15. Olimpia Elbląg 30 22   6 (0) 13 11 (3)
21:37
16. Gwardia Szczytno (b) 30 15   6 (0)   8 16 (5)
26:51

W nawiasach zwycięstwa różnicą 3 i więcej bramek (przyznawano za nie dodatkowy punkt)  oraz porażki różnicą 3 i więcej bramek (odejmowany był za nie 1 punkt).

Do I ligi awansowały: Stal Mielec (bezpośrednio) i Wisła Kraków (po barażach).
Z II ligi spadły:
Gwardia Szczytno, Olimpia Elbląg (automatycznie), Błękitni Kielce, Włókniarz Pabianice (w wyniku meczów barażowych).

Baraże o awans do I ligi: Górnik Knurów – Wisła Kraków 1:0 i Wisła – Górnik 4:2. Awans: Wisła.

Baraże o utrzymanie w II lidze: Broń – Włókniarz 1:0 i 0:0. Utrzymanie: Broń. Bełchatów – Błękitni 2:0 i 0:2 po dogrywce, karne 4:3 dla Bełchatowa. Utrzymanie: Bełchatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *