SEZON 1988/89

Sezon 1988/89 – II liga wschodnia

30 lipca:
RESOVIA Rzeszów – AVIA ŚWIDNIK 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Rop 30. min, 2:0 Kopeć 44. min, 3:0 Kopeć 75. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Prokop – Szefler, Korczyk, Bednarz, Tobiasz – Wilk, Drozd (75. Skwarczyński).
Żółta kartka: Bednarz.
Sędziował: Stanisław Nowak (Kielce).
Widzów: 1500.

7 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – IGLOOPOL Dębica 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Tobiasz 80. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Bednarz – Korczyk, Prokop, Wilk, Tobiasz – Drozd (87. Skwarczyński), Leszczyński.
Żółta kartka: Morawski.
Sędziował: Andrzej Wachowicz (Warszawa).
Widzów: 1000.

14 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – HUTNIK Kraków 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Leszczyński 55. min, 2:0 Prokop 64. min, 3:0 Leszczyński 71. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Bednarz – Korczyk, Prokop, Wilk, Tobiasz (82. Szefler) – Leszczyński, Drozd (79. Skwarczyński).
Sędziował: Andrzej Hejuk (Wrocław).
Widzów: 1000.

21 sierpnia:
BROŃ Radom – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Dziubiński 13. min, 1:1 Korczyk 24. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Bednarz, Kołodziej – Wilk, Korczyk, Prokop, Tobiasz – Leszczyński (86. Skwarczyński), Drozd.
Żółta kartka: Korczyk.
Sędziował: Kazimierz Fiedorowicz (Olsztyn).

28 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – LECHIA Gdańsk 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Nowicki 66. min, 1:1 Leszczyński 90. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Bednarz – Korczyk, Prokop, Wilk, Tobiasz – Leszczyński, Drozd.
Żółte kartki: Tobiasz, Maciejewski.
Sędziował: Jan Swojewicz (Częstochowa).
Widzów: 2000.

4 września:
BORUTA Zgierz – AVIA ŚWIDNIK 0:0
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Bednarz – Wilk, Korczyk, Prokop – Tobiasz, (70. Szefler), Leszczyński, Drozd.
Sędziował: Mieczysław Jędrzejewski (Olsztyn).

11 września:
AVIA ŚWIDNIK – STAL Stalowa Wola 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Nieradka (samobójcza) 62. min, 1:1 Weselak 72. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Bednarz – Korczyk, Prokop, Wilk, Tobiasz (54. Grula) – Leszczyński, Drozd.
Żółta kartka: Leszczyński.
Sędziował: Władysław Bobek (Kraków).
Widzów: 1500.

18 września:
GÓRNIK Łęczna – AVIA ŚWIDNIK 0:2
Bramki: 0:1 Wilk 61 min, 0:2 Wilk 85 min.
AVIA: Grodzicki – Morawski,Maciejewski, Bednarz, Kołodziej – Wilk, Tobiasz, Korczyk (22. Grula), Prokop – Leszczyński, Drozd.
Żółte kartki: Prokop, Grula.
Sędziował: Andrzej Wachowicz (Warszawa).
Widzów: 1000.
WIĘCEJ O MECZU

25 września:
AVIA ŚWIDNIK – MOTOR Lublin 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Gładysiewicz 62. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Bednarz – Grula, Prokop, Wilk, Tobiasz – Leszczyński, Drozd (64. Korczyk).
Sędziował: Marian Pietrzak (Łódź).
Widzów: 2500.

2 października:
KARPATY Krosno – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Stopyra 58. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Bednarz – Wilk, Korczyk, Grula, Prokop – Leszczyński (70. Tobiasz), Drozd.
Żółte kartki: Grula, Maciejewski.

9 października:
AVIA ŚWIDNIK – GKS Bełchatów 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Leszczyński 42. min, 1:1 Karolak 47. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej (83. Czyś), Bednarz – Korczyk, Prokop, Wilk, Grula – Leszczyński, Drozd (57. Tobiasz).
Sędziował: Jerzy Nowak (Częstochowa).
Widzów: 1000.

16 października:
STOMIL Olsztyn – AVIA ŚWIDNIK 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Drozd 30. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej, Bednarz (70. Czyż) – Wilk, Grula, Tobiasz, Prokop – Korczyk (88. Skwarczyński), Drozd.
Żółta kartka: Wilk.
Sędziował: Henryk Klocek (Gdańsk).

23 października:
AVIA ŚWIDNIK – ZAGŁĘBIE Sosnowiec 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Drozd 42. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Prokop, Kołodziej – Wilk, Grula, Tobiasz, Korczyk (85. Czyż) – Leszczyński, Drozd.
Żółte kartki: Korczyk, Prokop.
Sędziował: Stanisław Anioł (Opole).
Widzów: 1500.

30 października:
GÓRNIK Knurów – AVIA ŚWIDNIK 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Klimek 33. min, 1:1 Leszczyński 70. min, 2:1 Krettek 77. min.

6 listopada:
AVIA ŚWIDNIK – STAL Rzeszów 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Prokop 7. min, 2:0 Kołodziej 76. min, 2:1 Bąk 78. min (karny), 2:2 Sroczyński 88. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Bednarz, Tobiasz – Korczyk (64. Kołodziej), Grula, Wilk, Prokop – Leszczyński, Drozd (80. Czyż).
Sędziował: Wojciech Rudy (Katowice).
Widzów: 1500.

Tabela po pierwszej rundzie

1. Motor Lublin 15 23 – – – 23:5
2. Hutnik Kraków 15 23 – – – 26:13
3. Zagłębie Sosnowiec 15 22 20:5
4. Stal Rzeszów 15 18 19:14
5. Górnik Knurów 15 18 16:13
6. Stal Stalowa Wola (s) 15 16 17:14
7. AVIA ŚWIDNIK 15 16 15:13
8. Resovia Rzeszów 15 16 11:10
9. Lechia Gdańsk (s) 15 16 12:13
10. Igloopol Dębica 15 14 14:17
11. GKS Bełchatów 15 13 7:12
12. Karpaty Krosno (b) 15 11 13:22
13. Stomil Olsztyn (b) 15 10 11:19
14. Boruta Zgierz (b) 15 9 5:16
15. Broń Radom 15 8 11:23
16. Gornik Łęczna (b) 15 7 6:17

12 marca:
AVIA ŚWIDNIK – RESOVIA Rzeszów 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Wyskiel 4. min, 0:2 Rop 6. min, 1:2 Drozd 85. min.
AVIA: Grodzicki – Borowski (35. Czyż, 70. Bednarz), Prokop, Morawski, Kołodziej – Korczyk, Grula, Wilk – Tobiasz, Wróbel, Drozd.
Sędziował: Edward Borowiecki (Łódź).
Widzów: 1500.

19 marca:
IGLOOPOL Dębica – AVIA ŚWIDNIK 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Stefanik 51. min (karny), 2:0 Kaczówka 56. min, 2:1 Tobiasz 84. min.
AVIA: Grodzicki – Wilk, Morawski, Prokop, Kołodziej – Tobiasz, Grula, Korczyk, Bednarz (60. Czyż) – Wróbel, Drozd.
Żółta kartka: Wróbel.

26 marca:
HUTNIK Kraków – AVIA ŚWIDNIK 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Sermak 4. min, 1:1 Drozd 55. min, 1:2 Drozd 66. min, 2:2 Kraczkiewicz 85. min.
AVIA: Grodzicki – Wilk, Morawski, Prokop, Kołodziej – Korczyk, Grula, Czyś, Tobiasz (46. Bednarz) – Wróbel, Drozd (83. Borowski).
Żółta kartka: Korczyk.
Sędziował: Tadeusz Ignatowicz (Wrocław).

3 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – BROŃ Radom 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Grula 13. min (karny).
AVIA: Grodzicki – Bednarz, Morawski, Kołodziej, Prokop – Korczyk (62. Tobiasz), Wilk, Grula, Czyż – Wróbel, Drozd (84. Borowski).
Sędziował: Wiesław Karolak (Łódź).
Widzów: 1000.

9 kwietnia:
LECHIA Gdańsk – AVIA ŚWIDNIK 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Wilk (samobójcza) 34. min, 2:0 Ługowski 48. min, 3:0 Prabucki. 60 min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Wilk, Bednarz, Kołodziej – Wróbel, Tobiasz, Grula, Prokop – Drozd, Czyż (66. Borowski).
Żółte kartki: Bednarz, Wróbel, Kołodziej.

16 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – BORUTA Zgierz 4:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Korczyk 51. min, 2:0 Prokop 66. min, 3:0 Korczyk 77. min, 4:0 Czyż 88. min.
AVIA: Nosowski – Szewc (77. Czyż), Morawski, Kołodziej, Bednarz – Prokop, Grula, Wilk, Korczyk – Wróbel (54. Tobiasz), Drozd.
Sędziował: Zygmunt Karakuszka (Katowice).

23 kwietnia:
STAL Stalowa Wola – AVIA ŚWIDNIK 3:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Grula 69. min, 1:1 Tworek 73. min, 2:1 Bzdyra 78. min, 3:1 Pędlowski 89. min.
AVIA: Nosowski – Wilk, Morawski, Prokop, Kołodziej – Tobiasz, Grula, Szewc, Bender (78. Czyż) – Drozd, Korczyk (72. Wróbel).
Żółte kartki: Grula, Kołodziej.
Sędziował: Wiesław Kuzak (Nowy Sącz).

1 maja:
AVIA ŚWIDNIK – GÓRNIK Łęczna 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Prokop 62. min.
AVIA: Grodzicki – Wilk, Morawski, Kołodziej, Szewc – Tobiasz (40. Czyż), Grula (46. Bednarz), Bender – Prokop, Wróbel, Drozd.
Żółta kartka: Prokop.
Sędziował: Henryk Klocek (Gdańsk).
Widzów: 1000.

7 maja:
MOTOR Lublin – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Brzeszczyński 85. min.
Avia: Grodzicki – Szewc, Morawski, Bednarz, Kołodziej – Bender, Wilk, Korczyk, Prokop – Wróbel, Drozd (81. Czyż).
Żółta kartka: Bender.
Sędziował: Stanisław Podgórski (Wrocław).
Widzów: 9000.

14 maja:
AVIA ŚWIDNIK – KARPATY Krosno 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Tomkiewicz 41. min (karny).
AVIA: Grodzicki – Szewc, Morawski, Bednarz, Kołodziej – Bender, Korczyk, Wilk, Czyż (46. Borowski) – Wróbel, Drozd (46. Kowal).
Sędziował: Jerzy Nowak (Częstochowa).
Widzów: 800.

21 maja:
GKS Bełchatów – AVIA ŚWIDNIK 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Drapiński 32. min (karny), 2:0 Karbownik 49. min, 3:0 Drapiński 68. min (karny).
AVIA: Grodzicki – Wilk, Morawski, Kołodziej, Bednarz – Bender, Szewc, Korczyk (55. Wróbel) – Prokop, Czyż, Drozd.
Sędziował: Andrzej Kalinowski (Płock).
Widzów: 2000.

28 maja:
AVIA ŚWIDNIK – STOMIL Olsztyn 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Tyszkiewicz 21. min, 0:2 Wiśniewski 67. min, 0:3 Tyszkiewicz 87. min (karny).
Żółta kartka: Morawski.
Sędziował: Kazimierz Kwiatkowski (Katowice).
Widzów: 500.

4 czerwca:
ZAGŁĘBIE Sosnowiec – AVIA ŚWIDNIK 4:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Wnuk 61. min, 2:0 Wnuk 64. min, 3:0 Wnuk 70. min, 4:0 Waliczek 84. min.
AVIA: Grodzicki – Szewc, Morawski, Kołodziej, Bednarz – Wróbel (70. Tobiasz), Wilk, Korczyk, Prokop – Czyż, Drozd (80. Bender).
Żółte kartki: Korczyk, Bednarz, Wilk.

11 czerwca:
AVIA ŚWIDNIK – GÓRNIK Knurów 4:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Jaworek 22. min, 0:2 Sałasiński 25. min, 1:2 Bender 45. min, 2:2 Korczyk 51. min (karny), 3:2 Korczyk 54. min, 3:3 Krettek 58. min, 4:3 Szewc 78. min.
AVIA: Grodzicki – Szewc, Morawski, Kołodziej, Bednarz – Korczyk, Prokop, Wilk, Wróbel – Bender, Drozd (85. Skwarczyński).
Sędziował: Andrzej Sękowski (Kraków).

18 czerwca:
STAL Rzeszów – AVIA ŚWIDNIK 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Wojdaszka 30. min, 2:0 Kloc 40. min (karny), 3:0 Szot 42. min, 4:0 Sroczyński 55. min, 5:0 Szot 65. min.
AVIA: Grodzicki (70. Nosowski) – Szewc, Morawski, Prokop, Kołodziej (10. Kowal) – Borowski, Bender, Wilk, Skwarczyński – Wróbel, Drozd.
Żółta kartka: Kowal.
Sędziował: Andrzej Wachowicz (Warszawa).

Tabela końcowa sezonu 1988/89

1. Zagłębie Sosnowiec 30 47 18 (5)   6   6 (0)
45:12
2. Motor Lublin 30 42 15 (3)   9   6 (0) 41:18
3. Hutnik Kraków 30 39 14 (4)   8   8 (1) 44:26
4. Stal Stalowa Wola (s) 30 38 15 (1)   7   8 (0) 32:18
5. Stal Rzeszów 30 38 13 (2) 10   7 (0) 38:26
6. Igloopol Dębica 30 37 16 (3)   5   9 (3) 38:32
7. Resovia Rzeszów 30 35 13 (2)   7 10 (0) 28:21
8. Górnik Knurów 30 33 11 (2)   9 10 (0) 37:30
9. GKS Bełchatów 30 33 11 (1) 11   8 (1) 24:22
10. Lechia Gdańsk (s) 30 29 11 (1)   7 12 (1) 28:33
11. Stomil Olsztyn (b) 30 25 11 (1)   7 12 (5) 26:37
12. Karpaty Krosno (b) 30 22   7 (0)   9 14 (1) 20:36
13. AVIA ŚWIDNIK 30 21   9 (2)   7 14 (6) 30:45
14. Broń Radom 30 16   4 (0) 11 15 (3) 20:41
15. Górnik Łęczna (b) 30 15   3 (0) 10 17 (1) 10:30
16. Boruta Zgierz (b) 30 10   2 (0) 11 17 (5) 13:46

W nawiasach zwycięstwa różnicą 3 i więcej bramek (przyznawano za nie dodatkowy punkt)  oraz porażki różnicą 3 i więcej bramek (odejmowany był za nie 1 punkt).

Bezpośredni awans do I ligi: Zagłębie Sosnowiec.

Z II ligi spadły: Boruta, Górnik Łęczna, Broń, Avia, Karpaty, Stomil (automatycznie), Górnik Knurów i GKS Bełchatów (po meczach barażowych).

Baraże o I ligę: Pogoń Szczecin – Motor 3:2 i 0:2. Spadek Pogoni z I ligi i awans Motoru.
Baraże o II ligę: Górnik Knurów – Miedź Legnica 1:2 i 1:0; Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg 1:1 i 1:2; Lechia – Włókniarz Pabianice 4:1 i 0:1; Resovia – GKS Tychy 3:2 i 1:0.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *