Wiosna 1998 w obiektywie (I)

Prezentuję dziś zdjęcia z dwóch spotkań rozegranych w rundzie wiosennej sezonu 1997/98. Większość z tych fotografii nie była wcześniej nigdzie publikowana. Najpierw mamy galerię z meczu z Unią Tarnów wygranego przez Avię 2:0. Było to 16 maja 1998 roku. Oto opisy do kolejnych zdjęć:
1. Przywitanie kapitanów tuż przed pierwszym gwizdkiem.
2. Trener Unii Zbigniew Kordela. Pamiętam, że kiedy krzyczał na swoich zawodników zawsze wtrącał „kurde blade”.
3. Trener Avii Jerzy Krawczyk w swojej klasycznej pozie przy linii bocznej. Był to jeden z jego ostatnich meczów w tej roli. Po zakończeniu sezonu odszedł z Avii.
4. Piłka w siatce! 1:0 dla Avii po świetnie rozegranym rzucie wolnym. Strzelcem gola już w 9 minucie gry jest Jacek Jedliński.
5. W 37 minucie meczu Tomasz Jasina wykonuje rzut karny. Na zdjęciu widać jak bramkarz Unii paruje piłkę, która potem odbije się od słupka. Dobiegnie do niej Mariusz Telka i ustali wynik meczu.

Autorem wszystkich zdjęć jest Wojciech Szolle.