SEZON 1993/94

Sezon 1993/94 – II liga wschodnia

25 lipca:
JAGIELLONIA Białystok – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 J. Bayer 23. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Bartoś, Suchowierzch – Bender, P. Stopa, S. Stopa, Pydyś (61. Jachacz) – Leszczyński, Adamczyk (72. Sterniczuk).
Sędziował: Andrzej Kalinowski (Płock).
Widzów: 1000.
WIĘCEJ O MECZU

1 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – WŁÓKNIARZ Pabianice 0:0
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Bartoś, Suchowierzch – Bender, S. Stopa, Pydyś (46 Sterniczuk), Jachacz (81 Machnikowski) – Adamczyk, Leszczyński.
Sędziował: Kazimierz Gilewski (Radom).
Żółta kartka: Bender.
Widzów: 300.

8 sierpnia:
OKOCIMSKI Brzesko – AVIA ŚWIDNIK 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Jachacz 35. min., 1:1 Trestka 39. min., 1:2 Adamczyk 53. min. 2:2 Nazimek 72. min.
AVIA: Grodzicki – Sterniczuk, Maciejewski, Bartoś, Suchowierzch – Morawski, S. Stopa, Jachacz, Pydyś – Leszczyński (73. Kaczmarski), Adamczyk.
Sędziował: Eugeniusz Koczar (Bielsko-Biała).
Żółta kartka: Jachacz.
Widzów: 2500.

15 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – HUTNIK Warszawa 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Wiereszko 20. min., 1:1 Leszczyński 50. min. (karny), 2:1 Bartoś 53. min. (wolny), 2:2 Przała 88. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Suchowierzch (82. Sterniczuk) – Bender, Stopa, Jachacz, Bartoś, Pydyś – Leszczyński, Adamczyk (84. Kaczmarski).
Sędziował:Janusz Rejczyk (Tarnobrzeg).
Żółta kartka: S. Stopa.
Widzów: 300.
WIĘCEJ O MECZU

22 sierpnia:
AVIA ŚWIDNIK – BŁĘKITNI Kielce 0:0
AVIA: Grodzicki (35. Mosor) – Morawski, Maciejewski, Suchowierzch, Bartoś (73. Jachacz) – Kołodziej, Stopa, Bender, Pydyś – Leszczyński, Adamczyk.
Sędziował: Michał Nowak (Katowice).
Widzów: 400.

28 sierpnia:
STOMIL Olsztyn – AVIA ŚWIDNIK 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Czereszewski 30. min, 2:0 Sokołowski 68. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Bartoś, Suchowierzch – Kołodziej (60. Jachacz), S. Stopa, Bender, Pydyś – P. Stopa (75. Adamczyk), Leszczyński.
Sędziował: Janusz Chmielewski (Koszalin).
Żółta kartka: Morawski.
Widzów: 3500.

5 września:
AVIA ŚWIDNIK – KARPATY Krosno 0:0
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Suchowierzch – Bender, Bartoś, S. Stopa, Jachacz (77. Pydyś), Leszczyński – P. Stopa, Adamczyk (82. Kaczmarski).
Sędziował: Robert Gaszyński (Kraków).
Żółta kartka: Adamczyk.
Widzów: 300.

12 września:
WISŁOKA Dębica – AVIA ŚWIDNIK 0:0
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Kołodziej – Bender (59. Adamczyk), Bartoś, S. Stopa, Jachacz, Leszczyński, Pydyś (83. Kaczmarski) – P. Stopa.
Sędziował: Tomasz Siwiec (Radom).
Żółta kartka: P. Stopa.
Widzów: 500.

19 września:
AVIA ŚWIDNIK – RESOVIA Rzeszów 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Adamczyk 2. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Pydyś, Kołodziej – Adamczyk, Leszczyński, S. Stopa, Jachacz (78. Kaczmarski) – Bender, P. Stopa (83. Sterniczuk).
Sędziował: Grzegorz Rek (Gdańsk).
Widzów: 300.

26 września:
PETROCHEMIA Płock – AVIA ŚWIDNIK 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Majewski 18. min., 2:0 Buzuk 90. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Pydyś, Kołodziej – Adamczyk, Jachacz, S. Stopa, Sterniczuk, Bender (67. Kaczmarski) – P. Stopa (75. Suchowierzch).
Sędziował: Jarosław Szostek (Olsztyn).
Żółte kartki: Kołodziej, Suchowierzch.
Widzów: 800.

3 października:
AVIA ŚWIDNIK – GKS Bełchatów 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Bender 20. min. (karny), 2:0 Adamczyk 34. min, 2:1 Malagowski 67. min, 2:2 Chwiałkowski 79. min.
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Bartoś, Kołodziej (34. Jachacz) – Suchowierzch, S. Stopa, Ulanowski, Pydyś – Bender, Adamczyk.
Żółta kartka: Suchowierzch.
Sędziował: Zbigniew Pająk (Wrocław).
Widzów: 400.
WIĘCEJ O MECZU

10 października:
SZOMBIERKI Bytom – AVIA ŚWIDNIK 0:0
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Bartoś, Pydyś – Bender (88. Kaczmarski), S. Stopa, Ulanowski, Jachacz – Leszczyński, Adamczyk.
Żółte kartki: Grodzicki, Kaczmarski.
Sędziował: Ryszard Chmielewski (Koszalin).
Widzów: 500.

17 października:
AVIA ŚWIDNIK – BUG Wyszków 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Bartoś 30. min., 2:0 S. Stopa 52. min, 3:0 Kaczmarski 69. min., 3:1 Bakuła 74. min.
AVIA: Grodzicki – Suchowierzch, Maciejewski, Bartoś, Pydyś – Adamczyk, S. Stopa, Ulanowski, Jachacz (69. Machnikowski) – Kaczmarski, Leszczyński.
Sędziował: Wiesław Dulski (Rzeszów).
Widzów: 300.

23 października:
RADOMIAK Radom – AVIA ŚWIDNIK 2:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Kaczmarski 18. min, 0:2 Suchowierzch 20. min, 1:2 Jakubczak 56. min, 2:2 Machnio 59. min.
AVIA: Grodzicki – Suchowierzch, Maciejewski, Bartoś, Pydyś – Bender, S. Stopa, Ulanowski, Adamczyk – Leszczyński, Kaczmarski (90. P. Stopa).
Żółta kartka: Kaczmarski.
Widzów: 3000.

30 października:
AVIA ŚWIDNIK – HETMAN Zamość 0:0
AVIA: Grodzicki – Suchowierzch, Maciejewski, Pydyś – Jachacz (35. P. Stopa), S. Stopa, Ulanowski, Bender,  Adamczyk (72. Sterniczuk) – Leszczyński, Kaczmarski.
Żółta kartka: Kaczmarski.
Sędziował
: Piotr Smaczny (Katowice).
Widzów: 300.

6 listopada:
MOTOR Lublin – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Zych 24. min. 1:1 Ulanowski 72. min.
AVIA: Grodzicki – Suchowierzch, Maciejewski, Morawski – Bartoś, Pydyś, S. Stopa, Ulanowski, Bender – Leszczyński, Adamczyk (60. P. Stopa).
Żółte kartki: Ulanowski, Pydyś.
Sędziował: Jerzy Kaczor (Lublin).
Widzów: 1000.

13 listopada:
AVIA ŚWIDNIK – STAL Rzeszów 0:0
AVIA: Grodzicki – Morawski, Maciejewski, Pydyś – Bender (73. Adamczyk), Bartoś, S. Stopa, Ulanowski, Suchowierzch – Kaczmarski (73. P. Stopa), Leszczyński.
Sędziował: Andrzej Należnik (Katowice).
Widzów: 300.

 

Tabela po pierwszej rundzie

1. Radomiak Radom (b) 17 26 11 4 2 29:10
2. Stomil Olsztyn 17 26 10 6 1 26:11
3. Petrochemia Płock 17 22 8 6 3 24:11
4. Motor Lublin 17 22 7 8 2 19:13
5. Błękitni Kielce 17 20 6 8 3 14:9
6. Włókniarz Pabianice (b) 17 18 6 6 5 19:17
7. GKS Bełchatów 17 17 5 7 5 21:13
8. Jagiellonia Białystok (s) 17 17 6 5 6 20:15
9. Hutnik Warszawa 17 17 5 7 5 16:23
10. AVIA ŚWIDNIK 17 16 2 12 3 13:15
11. Szombierki Bytom (s) 17 15 4 7 6 11:14
12. Stal Rzeszów 17 14 3 8 6 16:18
13. Hetman Zamość 17 14 3 8 6 12:14
14. Okocimski Brzesko (b) 17 13 2 9 6 20:28
15. Resovia Rzeszów 17 13 4 5 8 15:25
16. Karpaty Krosno 17 13 3 7 7 9:19
17. Wisłoka Dębica 17 12 4 4 9 19:31
18. Bug Wyszków (b) 17 11 4 3 10 14:31

13 marca:
AVIA ŚWIDNIK – JAGIELLONIA Białystok 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Jędraszczyk 29. min, 2:0 Z. Szugzda 47. min (samobójcza).
AVIA: Grodzicki – Sterniczuk, Pydyś, Suchowierzch (86. Machnikowski), Bartoś – Bender, Ulanowski (70. Kaczmarski), S. Stopa, Pranagal – Adamczyk, Jędraszczyk.
Żółta kartka: Suchowierzch.
Sędziował: Krzysztof Rym (Kielce).
Widzów: 600.
WIĘCEJ O MECZU

20 marca:
WłÓKNIARZ Pabianice – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Adamczyk 31. min, 1:1 Wiliński 43. min.
AVIA: Grodzicki – Sterniczuk, Pydyś, Bartoś, Suchowierzch – Adamczyk, S. Stopa, Bender, Pranagal – Jędraszczyk, Kaczmarski (84. Wojciechowski).
Żółta kartka: Sterniczuk.
Sędziował: Kazimierz Fiedorowicz (Olsztyn).
Widzów: 300.

26 marca:
AVIA ŚWIDNIK – OKOCIMSKI Brzesko 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Łachmaj 58. min.
AVIA: Grodzicki – Sterniczuk, Pydyś, Bartoś, Suchowierzch – Bender, S. Stopa, Kaczmarski (58. Szewczyk), Pranagal – Adamczyk, Jędraszczyk.
Sędziował: Bogdan Bernaciak (Poznań).
Widzów: 500.

1 kwietnia:
HUTNIK Warszawa – AVIA ŚWIDNIK 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Milankiewicz 17. min (karny), 2:0 Aleksandrowicz 71. min.
AVIA: Grodzicki – Sterniczuk, Pydyś, Bartoś, Suchowierzch – Adamczyk, S. Stopa, Bender, Pranagal (62. Kaczmarski) – Telka, Jędraszczyk.
Żółta kartka: Grodzicki.
Sędziował: Andrzej Czyżniewski (Gdańsk).
Widzów: 500.
WIĘCEJ O MECZU

10 kwietnia:
BłĘKITNI Kielce – AVIA ŚWIDNIK 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Szwajewski 65. min, 2:0 Gębura 78 min.
AVIA: Grodzicki – Suchowierzch, Pydyś, Bartoś – Adamczyk, Szewczyk (74. Pranagal), S. Stopa, Bender, Telka – Jędraszczyk, Kaczmarski (83. Sterniczuk).
Żółte kartki: S. Stopa, Telka.
Sędziował: Alfred Brembor (Poznań).

16 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – STOMIL Olsztyn 0:0
AVIA: Grodzicki – Sterniczuk (67. Wojciechowski), Pydyś, Suchowierzch – Adamczyk, Bartoś, S. Stopa, Jędraszczyk, Pranagal – P. Stopa (84. Kaczmarski), Telka.
Sędziował: Marian Pyzałka (Wrocław).

23 kwietnia:
KARPATY Krosno – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Melnyk 25. min, 1:1 Bartoś 50. min.
AVIA: Grodzicki – Suchowierzch, Pydyś, Bartoś – Adamczyk, S. Stopa, Jędraszczyk (74. Gamla), Telka, Pranagal – P. Stopa, Kaczmarski (88. Szewczyk).
Sędziował: Wiesław Dulski (Rzeszów).

27 kwietnia:
AVIA ŚWIDNIK – WISłOKA Dębica 2:2 (1:0).
Bramki: 1:0 Bender 41. min, 1:1 Kalita 51. min, 1:2 Benedyk 65. min, 2:2 Pranagal 68. min.
AVIA: Grodzicki – Bartoś, Pydyś, Suchowierzch – Adamczyk, S. Stopa, Telka, Bender, Pranagal (74. Szewczyk) – P. Stopa, Kaczmarski.
Żółta kartka: Telka.
Sędziował: Jan Pągowski (Wrocław).

30 kwietnia:
RESOVIA Rzeszów – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Pranagal 39. min, 1:1 Rożek (karny) 50. min.
AVIA: Grodzicki – Bender, Pydyś, Bartoś, Suchowierzch (84. Dziewit) – Adamczyk, S. Stopa, Telka, Pranagal – P. Stopa, Kaczmarski (90. Szewczyk).
Żółta kartka: Bartoś.
Sędziował: Paweł Smaczny (Katowice).

7 maja:
AVIA ŚWIDNIK – PETROCHEMIA Płock 0:0
AVIA: Grodzicki – Dziewit, Pydyś, Suchowierzch – Bender, Bartoś, Adamczyk (64. Kaczmarski), S. Stopa, Telka – Pranagal, P. Stopa (80. Dudek).
Sędziował: Michał Nowak (Katowice).

14 maja:
GKS Bełchatów – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Górski 11. min.
AVIA: Grodzicki – Dziewit, Pydyś, Suchowierzch – Adamczyk, S. Stopa, Bartoś, Telka – P. Stopa, Pranagal (46. Kaczmarski), Bender.
Żółte kartki: Suchowierzch, Dziewit.
Sędziował: Andrzej Zając (Wałbrzych).
WIĘCEJ O MECZU

21 maja:
AVIA ŚWIDNIK – SZOMBIERKI Bytom 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Bała 86. min.
AVIA: Grodzicki – Suchowierzch, Pydyś, Wojciechowski – Bender, S. Stopa, Bartoś, Telka – Adamczyk, Jędraszczyk, Kaczmarski (46. Pranagal).
Sędziował: Janusz Rejczyk (Tarnobrzeg).

28 maja:
BUG Wyszków – AVIA ŚWIDNIK 1:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Cudnoch 36. min, 1:1 S. Stopa 40. min, 1:2 Bartoś 45. min, 1:3 Adamczyk 60. min.
AVIA: Grodzicki – Szewczyk, Pydyś, Suchowierzch – Bender, Bartoś, S. Stopa, Pranagal (46. Kaczmarski), Telka – Adamczyk, Jędraszczyk (76. Gamla).
Żółta kartka: Pranagal.
Sędziował: Jan Kuć (Warszawa).
Widzów: 1000.
WIĘCEJ O MECZU

1 czerwca:
AVIA ŚWIDNIK – RADOMIAK Radom 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Bartoś 11. min, 2:0 Jędraszczyk 16. min.
AVIA: Grodzicki – Suchowierzch, Pydyś, Wojciechowski – Adamczyk, Bartoś, S. Stopa, Pranagal, Telka – Bender, Jędraszczyk (77. Kaczmarski).
Sędziował Andrzej Dymek (Wrocław).
Widzów: 500.

5 czerwca:
HETMAN Zamość – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Płoszaj 35. min.
AVIA: Grodzicki – Szewczyk, Pydyś, Suchowierzch – Bender, S. Stopa, Bartoś, Pranagal, Telka – Adamczyk, Jędraszczyk (69. Kaczmarski).
Żółte kartki: S. Stopa, Jędraszczyk.
Sędziował: Mirosław Ryszka (Warszawa).
Widzów: 1000.

11 czerwca:
AVIA ŚWIDNIK – MOTOR Lublin 4:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Kamiński 25. min, 1:1 Bender 28. min, 2:1 Bender 45. min, 3:1 Bender 79. min, 4:1 Adamczyk 90. min.
AVIA: Grodzicki – Wojciechowski, Pydyś, Sterniczuk (58. Dziewit) – Suchowierzch, Szewczyk, Bartoś, Bender, Pranagal – Adamczyk, Telka (84. Kaczmarski).
Sędziował: Ryszard Rębilas (Kraków).
Widzów: 1500.

15 czerwca:
STAL Rzeszów – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Domarski 27. min, 1:1 Adamczyk 53. min.
AVIA: Grodzicki – Suchowierzch, Pydyś, Wojciechowski – Szewczyk (78. Kaczmarski), Bartoś, S. Stopa, Bender, Pranagal – Adamczyk, Telka (46. Dudek).
Sędziował: Ryszard Latała (Kielce).
Widzów: 200.

 

Tabela końcowa sezonu 1993/94

1. Stomil Olsztyn 34 49 18 13 3
52:20
2. Petrochemia Płock 34 47 18 11 5
61:22
3. GKS Bełchatów 34 42 14 14 6 38:22
4. Radomiak Radom (b) 34 41 16 9 9 47:31
5. Motor Lublin 34 40 14 12 8 41:32
6. Błękitni Kielce 34 38 13 12 9 29:25
7. Szombierki Bytom (s) 34 34 10 14 10 30:27
8. Wisłoka Dębica 34 34 12 10 12 38:43
9. Hetman Zamość 34 33 10 13 11 31:30
10. Jagiellonia Białystok (s) 34 32 10 12 12 40:39
11. Hutnik Warszawa 34 32 9 14 11 35:43
12. AVIA ŚWIDNIK 34 31 6 19 9 30:31
13. Karpaty Krosno 34 31 9 13 12 25:42
14. Okocimski Brzesko (b) 34 30 8 14 12 47:53
15. Włókniarz Pabianice (b) 34 29 10 9 15 35:48
16. Stal Rzeszów 34 28 7 14 13 29:34
17. Resovia Rzeszów 34 23 7 9 18 27:58
18. Bug Wyszków (b) 34 18 6 6 22 25:60

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *